Wielkimi krokami zbliża się 73 rocznica Walk o Kołobrzeg i Zaślubin z Morzem. Program tegorocznych obchodów jest bardzo bogaty i obfituje w wiele ciekawych wydarzeń.
Jednym z nich będzie "Spotkanie z Historią" w Regionalnym Centrum Kultury, które odbędzie się 17 marca. Imprezę zaplanowana z okazji 100-lecia powstania Ligi Morskiej i Rzecznej. W programie znajdzie się prezentacja filmu z archiwum Muzeum Oręża Polskiego oraz referaty pn. "Liga Morska i Rzeczna strażniczką tradycji zaślubin Polski z Morzem". Podczas krótkiej prelekcji głos zabiorą Mirosław Kuklik, dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej im F. Ceynowy, Paweł Pawłowski - dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz kołobrzeżanin, Hieronim Kroczyński historyk, regionalista, autor wielu publikacji dot. historii wojskowości i dziejów Kołobrzegu. Zaplanowano również krótki program artystyczny oraz prezentacja broni i wyposażenia żołnierzy walczących o Kołobrzeg. "Spotkanie z Historią" rozpocznie się o godz.16.00.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl