16 marca rusza rekrutacja dzieci do kołobrzeskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie całej gminy. Platforma elektronicznej rekrutacji przez kołobrzeski magistrat zostanie uruchomiona w najbliższy czwartek. Jak informują Urzędnicy nabór na terenie miasta potrwa do 3 kwietnia. W tym czasie rodzice muszą wybrać przedszkole dla swoich pociech.

Dzięki komputerom i serwisowi www.kolobrzeg.przedszkola.vnabor.pl proces rekrutacji odbywa się znacznie sprawniej niż dotychczas. Do tego informacja o dostępie wolnych miejsc w placówkach będzie widoczna dla każdego zainteresowanego.

Urzędnicy zapraszają na serwis i zachęcają do zapoznania się z regulaminem naboru.

Dzięki uruchomieniu dodatkowych oddziałów przedszkolnych w szkołach, sytuacja jest w miarę opanowana, jednak o niektóre przedszkola rodzice zabiegają bardziej niż o inne. Jak będzie w tym roku okaże się po zakończeniu elektronicznego naboru.

Jak informuje kołobrzeski magistrat Rodzice/opiekunowie prawni we wniosku zgłoszeniowym wskazują trzy preferowane placówki edukacji przedszkolnej do przyjęcia ich dziecka. Później wniosek o przyjęcie dziecka, po wygenerowaniu go z systemu należy złożyć tylko w placówce I wyboru!. Rodzice są zobowiązani potwierdzić wolę przyjęcia w placówce zakwalifikowania. Jej brak jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w placówce, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Dopiero po potwierdzeniu woli przez rodzica zmienia się status kandydata z "zakwalifikowanego" na "przyjętego".

Według wliczeń urzędników we wszystkich kołobrzeskich 7 przedszkolach miejskich oraz 4 oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych ( Nr 5, 6, 8, 9) jest ponad 500 miejsc. Dodatkowo ok. 400 przedszkolaków przyjąć może 5 placówek prywatnych.

Warto dodać, że Gmina Miasto Kołobrzeg realizując projekt pn. Równy Start - zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dla dzieci 3 i 4 - letnich oraz dzieci z niepełnosprawnościami na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg, w ramach prowadzonej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych zwiększa liczbę miejsc dla dzieci 3 i 4 letnich w trzech jednostkach oświatowych. W Przedszkolu nr 1 liczba miejsc zostanie zwiększona o 20. W tej liczbie zagwarantowanych jest 5 miejsc dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. W Przedszkolu nr 8 liczba miejsc zostanie zwiększona o 48. Z kolei W Szkole nr 8 liczba miejsc zostanie zwiększona o 20. W tej liczbie zagwarantowane są 2 miejsca dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego
Komentarze  
-1 #1 Tatuś 2018-03-13 21:13
Parę lat temu gdy jeszcze robili dni otwarte w sp6 poszliśmy z dziećmi by obejrzeć sale itp. Wtedy jeszcze przed naborem juz było napchanych 3 grupy w zerowce bez żadnego naboru. Gdyby nie pierwszeństwo wg nowej ustawy to by żaden się nie dostał. Teraz sp6 ma klęskę urodzaju. Szkoła pełna jak za komuny w najlepszych latach. Tak czy owak nabór jest dla plebsu i przedszkole nr dwa a reszta juz dawno ma miejsca zarezerwowane.
Cytować
-1 #2 Imam kołobrzeski 2018-03-14 08:12
Bezczelny rudzielec wciska nam,że nabór jest sprawiedliwy a od lat układ ma się dobrze,na Zygmuntowskiej od zawsze pierwszeństwo mają kolesie,potem wyższe warstwy mieszczan,jak lekarstwo,najwyższa kasta a oficjalnie że niby z naboru wszyscy i niby że jest ok.Bande oszustów i układowi się przepędzić pod Berlin w wyborach
Cytować
-3 #3 Arturo 2018-03-14 14:12
Witam A co z naborem do żłobków też liczba ograniczona czy z ukladami
Cytować
-3 #4 Imam kołobrzeski 2018-03-14 14:38
Cytuję Arturo:
Witam A co z naborem do żłobków też liczba ograniczona czy z ukladami

Oczywiście,że z układami,nie ma miejsc jak wpadniesz z ulicy
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl