×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Bardzo dynamiczny charakter miały działania przeprowadzone przez policjantów CBŚP z Zarządu w Szczecinie, którym wsparcia udzielili antyterroryści z KWP. W efekcie zatrzymano dziesięć osób, z czego osiem aresztowano. Do zatrzymań doszło również na ulicach Kołobrzegu [zobacz]

Podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających, wprowadzania do obrotu znacznej ilości tych substancji oraz udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Podczas działań policjanci zabezpieczyli ponad 12 kg narkotyków.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani mogli działać od kwietnia ubiegłego roku, rozprowadzając wówczas prawdopodobnie 20 kg narkotyków. Środki odurzające miały trafiać do odbiorców na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego.

Jak informują policjanci wszystko rozpoczęło się pod koniec lutego tego roku na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego. Wtedy miała miejsce pierwsza realizacja w sprawie prowadzonej od dłuższego czasu przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji. W trakcie tej akcji zabezpieczono 8,8 kg marihuany i 3,6 kg amfetaminy. Do sprawy zatrzymano trzy osoby, które na wniosek śledczych i na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Szczecinie tymczasowo aresztował na trzy miesiące.

Kolejna akcja została przeprowadzona w ostatnich dniach. W bardzo dynamicznych działaniach, policjantów CBŚP wsparli antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tym razem w Koszalinie i Kołobrzegu policjanci zatrzymali siedem osób. W stosunku do pięciu podejrzanych Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował areszt tymczasowy, a dwie kolejne osoby prokurator objął dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Sprawa nadal jest rozwojowa i policjanci wspólnie z prokuratorami wyjaśniają wszelkie aspekty śledztwa.