4-go sierpnia na lotnisku Aeroklubu Włocławek odbyły się Mistrzostwa Świata w modelarstwie kosmicznym. Kołobrzeg reprezentowało dwóch zawodników Regionalnego Centrum Kultury, przy których działa klub modelarski. Kołobrzeżanie na tą imprezę przygotowali się cały rok. Efektem tego były wysokie lokaty, które udało się wywalczyć w tej prestiżowej imprezie.

W grupie juniorów Patrick Kos wywalczył srebrny medal drużynowo z kolegami z Mielca. Natomiast w grupie seniorów Marcin Bielecki zajął 4 miejsce. Dla modelarzy była to ostatnia impreza w tym roku. Po około dwutygodniowej przerwie powracają do pracy. Za rok czeka ich start w Mistrzostwach Europy i walka o medale.
Komentarze  
+1 #1 żmij 2018-08-11 15:26
Brawo!
Cytować
0 #2 Szczepan 2018-08-16 07:20
Po pierwsze Gratuluje!!! A po drugie, to w Kołobrzegu jest klub modelarski. Sam mam kilka modeli rc, on-road i off-road, ale o klubie pierwsze słyszę. Musze się tam udać:)
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl