Różowa Wstążka w Kołobrzegu

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Inne
Termin
7 październik 2017 09:00
Miejsce
Pomnik Sanitariuszki - Sikorskiego
Kołobrzeg, Polska
Październik jest w całej Polsce uznawany za miesiącem walki z rakiem. Chcąc zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problem nowotworów, a szczególnie nowotwór piersi u kobiet kołobrzeskie Stowarzyszenie Amazonek przygotowało specjalny projekt „ Różowa wstążka na start”.
Jego realizację w mieście nad Parsęta zaplanowano 7 października. wtedy tez punktualnie o godz.9.00 pod pomnikiem sanitariuszki zaplanowano specjalny bieg. Uczestnicy eventu do pokonania będą mieli 5 km trasę biegnącą parkiem w strefie uzdrowiskowej.

Wydarzenie w Kołobrzegu ma służyć przede wszystkim integracji osób leczonych na raka piersi i podniesieniu świadomości zachorowania na nowotwory, a także przyczynić się do szerokiej edukacji społecznej i popularyzacji zdrowego stylu życia w chorobach onkologicznych. Celem projektu jest również podniesienie poziomu wiedzy kobiet oraz ich bliskich i rodzin na temat istoty badań profilaktycznych.

Bieg potrwa około 1,5 godziny i zakończy się w miejscu jego rozpoczęcia. Wtedy też wszystkim uczestnikom zostanie wydany posiłek regeneracyjny. Następnie od godziny 10:30 w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniew Herberta przy ul. Solnej odbędą się spotkania z onkologiem, psychologiem, dietetykiem oraz dodatkowe badania medyczne, takie jak pomiar ciśnienia, poziomu cukru itp. Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie wszystkich mieszkańców miasta, kuracjuszy oraz turystów.
 
 

Terminy

  • 7 październik 2017 09:00

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda