Zbieramy krew dla Polski

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Inne
Termin
4 lipiec 2018 11:00
Miejsce
Sklep Intermarche - Trzebiatowska
Kołobrzeg, Polska

4 lipca br. (środa) w ramach wspólnych działań Grupy Muszkieterów i PCK, na parkingu przy Intermarché na ulicy Trzebiatowskiej w godz. 11.00-14.00 zostanie przeprowadzona akcja oddawania krwi.

Stanie tam mobilny punkt poboru krwi, który umożliwi wszystkim chętnym przyłączenia się do inicjatywy. Mamy nadzieję ,że tegoroczna kampania będzie równie wyjątkowa ,co poprzednie. Zachęcamy wszystkich zdrowych i pełnoletnich mieszkańców do przyłączenia się do naszej akcji. Pragniemy nadmienić ,że w mobilnym punkcie poboru krwi znajduje się specjalistyczny sprzęt medyczny pozwalający na bezpieczne oddanie krwi oraz lekarz, który będzie dbał o bezpieczeństwo krwiodawców. Nie należy obawiać się także bólu podczas pobrania, bo jest on znikomy. Statystyka związana z krwiodawstwem podaje, że na 10 osób przebywających w szpitalu 1 potrzebuje transfuzji krwi. Krew to lek którego nie możemy zastąpić innym medykamentem. Z tego względu Grupa Muszkieterów, zrzeszająca sieci Intermarché i Bricomarché wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem, już po raz 11. ma przyjemność realizować kampanię „Zbieramy krew dla Polski”. Zbiórki mają na celu nie tylko pozyskanie jak najwięcej tego bezcennego daru życia, ale również promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Dawcy krwi niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, przez co dają przykład prawdziwie szlachetnej postawy. Kolejna odsłona największej kampanii na rzecz honorowego krwiodawstwa w Polsce już się rozpoczęła i obejmie ponad 100 polskich miast w tym Kołobrzeg.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek, który ma ukończony 18 rok życia i nie więcej niż 65 lat, waży więcej niż 50 kg. Na dzień przed zabiegiem nie należy zażywać niektórych leków(min. aspiryny). W dniu oddania należy spożyć lekkie śniadanie i wypić sporą ilość wody. Należy też mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. Każdy kto odda krew uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań . Zbiórce krwi towarzyszyć będą atrakcje zorganizowane przez wolontariuszy kołobrzeskiego PCK: wśród nich nauka pierwszej pomocy przed medycznej( na fantomie), pomiar ciśnienia krwi konkursy i quizy z nagrodami dla dzieci.

Patronat Honorowy nad akcjami w województwie zachodniopomorskim przyjął Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa

 
 

Terminy

  • 4 lipiec 2018 11:00

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda