Web
Analytics
Koncert Stan Borys

Koncert Stan Borys

Kategoria
Kultura, Rozrywka, Koncerty
Termin
29 listopad 2018 18:00
Miejsce
Regionalne Centrum Kultury - Solna 1
78-100 Kołobrzeg, Polska

Koniec listopada w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu obfitował będzie w spotkania z gwiazdami polskiej sceny muzycznej i teatralnej. 30-go listopada Stanisława Celińska śpiewać będzie piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. "Malinowa...".


Dzień wcześniej będzie okazja do spotkania z największymi przebojami Stana Borysa w wykonaniu artysty, takimi jak "Anna", "Spacer dziką plażą", "Jaskółka uwięziona"," Wiatr od Klimczoka," "Niczyj", "Zmęczony burz szaleństwem", oraz piosenkami z nowej płyty "Ikona". Stan Borys wystąpi w Kołobrzegu z grupą "IMIĘ JEGO 44", z którą m. in. wykonał dwa znakomite koncerty we wrześniu 2016 r. KONCERT JUBILEUSZOWY - Urodzinowy 75/55. Koncert w sali W. Lutosławskiego w Polskim Radiu został nagrany i był transmitowany przez Polskie Radio dla Ciebie i TVP. Drugi koncert z tej serii odbył się w Filharmonii w Rzeszowie. Stan Borys jest laureatem festiwali piosenki we Francji Belgii , Irlandii, Wenezueli w Grecji gdzie na V Olimpiadzie piosenki otrzymał laur najlepszego wykonawcy z 40 krajów. W 1975 roku opuścił Polskę udając się do USA, śpiewał nieprzerwanie zajmując się propagowaniem języka polskiego na scenie i w swoim programie radiowym w Chicago. W Chicago, na Uniwersytecie Illinois stworzył spektakl o Norwidzie według dramaturgii Tymoteusza Karpowicza. Stworzył tez przedstawienie "Piszę pamiętnik artysty- hańba temu kto o tym źle myśli" z którego później powstała płyta CD.


W Chicago z wieloma znanymi muzykami amerykańskimi nagrał płytę - pt. "Niczyj " wykorzystując poezje: J. Tuwima , L. Staffa, B. Leśmiana, Norwida i innych. Po powrocie do kraju w 2004 roku nieustannie koncertuje z grupą muzyczną , którą nazwał "IMIE JEGO 44". W 2010 roku powstał film dokumentalny o jego filozofii życiowej i definicji dążenia do wolności pt. "Wolność jak płomień" w reżyserii Iwony Sadowskiej, który na Los Angeles Cinema Film of Hollywood otrzymał II miejsce Award of Merit i II miejsce na INTERNATIONAL FAMEWALK FILM FESTIVAL. Stan Borys za całokształt swojej pracy został uhonorowany podwójnym medalem Gloria Artis ( srebrny i zloty ) , Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta RP, oraz Złotym Mikrofonem Polskiego Radia. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie kultury został odznaczony Perłą Kultury. 11 listopada 2017 roku w Dniu Święta Niepodległości oznaczony został przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Więcej informacji na temat artysty na jego oficjalnej stronie internetowej www.stanborys.com


Koncert Stana Borysa w Kołobrzegu odbędzie się 29.11.2018 o godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK. Bilety w cenie 30 zł (normalne) i 25 zł (ulgowe) do nabycia w kasie (tel. 94 35 249 49).

 
 

Terminy

  • 29 listopad 2018 18:00

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda