Magiczny Lechistan

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Muzeum, Wystawy, Historia
Termin
7 grudzień 2018 19:00
Miejsce
Galeria Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich - plac Ratuszowy 1
87-100 Kołobrzeg, Polska

Tam hen, gdzie niebo spotyka się z ziemią za owym magicznym horyzontem leży mój Magiczny Lechistan. Kraina wojowników i mitologicznych hybryd. Tam szczęk oręża i ryk bestii krwawą rosą opada na puklerze zbrojnych.


Skrzydła husarii orają niebo a błysk światła w lunecie snajpera Gromu pokazuje wykrzywioną twarz orka. Wszystko już było i wszystko wydarzyć się może. Przeszłość i terazniejszość zlewają się w ... TU i TERAZ – na płótnie. Dawni i obecni wojownicy walczą ramię w ramię ze Złem- wypełzającym z ich dusz i mroku podświadomości zbiorowej. Tam w Magicznym Lechistanie jest i miejsce dla ciebie widzu, więc bądź gotów!

Dariuss Kaleta

Autorski cykl obrazów Dariusza Kalety /Dariuss/ pt. MAGICZNY LECHISTAN wykonany w konwencji military fantasy jest cyklem szczególnym. Malarz nawiązuje w nim ikonograficznie i technicznie do tradycji naszego malarstwa historycznego, historiozoficznego i symbolicznego; twórczo przekuwając i mieszając w tyglu własnej wyobraźni dziedzictwo naszych wielkich mistrzów: Matejki, Malczewskiego czy Brandta. Powstała nowa ikonografia charakterystyczna i spójna dla naszych czasów. Ba! - poparta znakomitym warsztatem malarskim.

Mirosław Szczeglik


wernisaż: 07.12. | godz. 19:00 | termin: od 07.12. do 13.01.2019 r.
Galeria Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich

 
 

Terminy

  • 7 grudzień 2018 19:00

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Wspierane przez iCagenda