W ramach obchodów Dni Kołobrzegu odbył się XI Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny "Dzieje Kołobrzegu na tle panowania pierwszych Piastów". Jego było rozpowszechnienie wiedzy o początkach grodu nad Parsętą. W konkursie wystartowało pięć trzyosobowych drużyn z kołobrzeskich gimnazjów.

Uczestnicy konkursu zmagali się z rebusem, krzyżówką, musieli odpowiadać na pytania o początkach Kołobrzegu, wykazać się znajomością pieśni wojów Krzywoustego "Naszym przodkom …" Większość zadań była związana tematycznie z Bolesławem Chrobrym.

Poziom konkursu był wyrównany. Zwycięzcą została reprezentacja gimnazjum nr 1: Zuzanna Krupop i Paweł Dzwonek z klasy I D oraz Jan Gałązka z klasy I F. Kolejne miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum nr3, Gimnazjum nr 2, ZSS im. Z. Herberta i Gimnazjum nr 4. Nagrody książkowe, dyplomy dla szkół i opiekunów ufundowała Rada Rodziców. Natomiast nagrody indywidualne dla wszystkich uczestników w imieniu Irzędu Miasta przekazała Wioletta Dymecka.

W trakcie konkursu odbyła się ciekawa prelekcja na temat Pierwszych Piastów. Poprowadził ją Piotr Leszmann, asystent Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Komentarze  

0 #1 Helene 2016-09-05 14:10
Hеy! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to look it over.
I'm definitely loving the information. I'm bookmarking
and wіll be tweeting this tօ my followers!
Teгrific blog and terrific design.

Here is my webpage; business loans: http://Creditcardpumad.xyz/sitemap9.html
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama