Z soboty na niedzielę ramach akcji Noc Bibliotek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu można było poczuć smak egzotycznych koktajli owocowych, zatańczyć zumbę, zrobić sobie indiański łapacz złych snów, odnaleźć swój właściwy rytm podczas warsztatów bębniarskich z Leszkiem Trzmielewskim, dostrzec ze zdziwieniem palmy, papugi i gibbona na wierzchołku juki. W miejscu, które zrywa ze stereotypem "cichego", pojawiły się gitary, a aby być gotowym do drogi, czekały plecaki i retro walizka oraz słodkości i wypieki zrobione przez bibliotekarzy. W Klubie Globtrotera w sali Kolabrega uczestników Nocy w podróż zabierali: Agnieszka Siejka do Kaukazu, Joanna Kwaśnik - do Indii. O podróżach morskich opowiadali Teresa Bekier oraz Jerry vel Jarosław Bogusławski. Ciekawym przystankiem był Kącik Podróżnika, a w nim m.in. wernisaż fotografii "Dzień w Birmie" Marka Araszewskiego oraz wystawa pamiątek z podróży, na której nie zabrakło nawet bumerangu z Australii. W Czytelni Ogólnej można było poddać się tajskiemu masażowi i zasłuchać się w opowieści firmy Jogapark Kołobrzeg o jodze. Drzwi Biblioteki zamknięto godzinę po północy 5 czerwca.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama