Fenomen Witkacego jako malarza, dramaturga, filozofa na tle swojej epoki do dziś zdumiewa i fascynuje. Wielka neurotyczna indywidualność wyrosła z burz o niepodległość Polski, rewolucji sowieckiej i tygla rodzących się nowych trendów w sztuce, przygniata do dziś swoją osobowością i dziełem badaczy oraz wielbicieli jego twórczości. Pomimo mód na sztukę w okresie międzywojnia i żyjących jeszcze reprezentantów dawnej szkoły malarstwa,młodszy z Witkiewiczów jawi się jako Dajmon niezależny i tajemniczy - jak Sfinks. Na wystawie nie zabraknie rzeczy związanych w Witkacym - jego zdjęć, plakatów z wystawy, pocztówek i Regulamin Pracowni Portretowej. Ekspozycja będzie przedstawiać Prace takich artystów jak: Stanisław Ignacy Witkiewicz, Stanisław Witkiewicz, Stanisław Borysowski, Wincenty Wodzinowski, Roman Kramsztyk, Henryk Kuna, Włodzimierz Terlikowski, Jean Peske,  Jan Wacław Zawadowski (Zawado) i inni. Uroczysty wernisaż w kołobrzeskiej GSW zaplanowano 8 lipca o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama