Dzika natura, potęga i nieodparte piękno. Od 10 września będzie można obejrzeć w Galerii Sztuki Współczesnej kolekcję zdjęć Tomasza Gudzowatego. Jest to pierwszy tak obszerny przegląd prac artysty z zakresu fotografii przyrody. Wystawa „Closer” składa się z 350 zdjęć dzikiej przyrody, w tym także około 40 fotografii nigdzie wcześniej nie publikowanych. Najnowsze prace zostały wykonane w listopadzie ubiegłego roku w Falklandach i Południowej Georgii.

Na wystawie pokazanych zostanie kilkaset czarno-białych fotografii. Zobaczyć będzie można m.in.: zdjęcia pingwinów królewskich, słoni morskich i albatrosów, wykonanych na Falklandach i w Południowej Georgii. Z kolei na zdjęciach powstałych podczas kilku podróży po Afryce subsaharyjskiej będzie można zobaczyć słonie, lwy, gepardy, antylopy gnu, zebry. Zwiedzający będą mieć też okazję zobaczyć unikatowe zdjęcia pingwinów cesarskich żyjących w odległej kolonii na Morzu Weddella, położonego u wybrzeży Antarktydy.

Uroczysty wernisaż wystawy z udziałem artysty zaplanowano w piątek 9 września o godz.19.00 w Galerii Sztuki Współczesnej. Ekspozycję mieszkańcy kołobrzegu oraz turyści będą mogli oglądać aż do 22 października.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama