W ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku miały hasło "Pamięć miejsc i Ludzi", odbyło się spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej poświęcone osobie Jana Frankowskiego - honorowego obywatela Kołobrzegu, miłośnika zabytków, bibliotekarza i pioniera krajoznawstwa w powojennym Kołobrzegu.


Po wysłuchaniu prelekcji przygotowanych przez Dyrektor MBP Halinę Filip i fotografa, przewodnika Kazimierza Ratajczyka, uczestnicy udali się na wycieczkę krajoznawczą śladami Jana Frankowskiego. Zwiedzili odnowiony kościół św. Michała Archanioła w Unieradzu pochodzący z XIII w. Następnym miejscem była dawna siedziba Starostwa, gdzie Jan Frankowski w roku 1946, mając 60 lat, podjął pracę urzędnika samorządowego, a obecnie znajduje się m.in. Muzeum Ziemi Karlińskiej. Ostatnim etapem był kościółek św. Jana Chrzciciela w Budzistowie - najstarsza zachowana świątynia na Pomorzu Zachodnim.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama