„Aprosza z Kołobrzeskiego Lasu. Wyjątkowa choć skromna pozostałość po oblężeniu obozu warownego w Kołobrzegu w 1761 roku”. Taki tytuł nadał prof. UAM dr. Hab. Grzegorz Podruczny kolejnemu niezwykłemu spotkaniu na które zaprasza muzeum „Patria Colbergiensis”

. Tym razem w gotyckich piwnicach kołobrzeskiego Ratusza, w restauracji „Adabar”, odbędzie się spotkanie z niezwykłym pasjonatem i naukowcem. Unany w Europie specjalista z zakresu twierdz i fortyfikacji prof. Grzegorz Podruczny ujawni tajemnicę kolejnego poczynionego odkrycia. Zaproszony gość opowie m.in. kto strzegł wrót kołobrzeskiej twierdzy podczas Wojny Siedmioletniej. Co nam pozostało w terenie po działaniach Rosjan pod Kołobrzegiem w 1761 roku? Na to i wiele innych pytań można będzie uzyskać odpowiedź 29 października podczas blisko godzinnej prelekcji. Początek spotkania o godz.17.00.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama