Przez ostatni miesiąc w muzeum dominował temat związany z Irlandią. Dzięki Fundacji Kultury Irlandzkiej zaprezentowano mieszkańcom Kołobrzegu wystawę poświęconą Powstaniu Wielkanocnemu w Dublinie (1916r.), podczas którego ruch wyzwoleńczy walczył o proklamację Republiki Irlandii.
Geneza, przebieg, skutki oraz najważniejsze osobistości powstania wraz z artefaktami, to wszystko można było obejrzeć w ramach wystawy.

Fundacja przez ten okres w muzeum prowadziła również projekty edukacyjne: „Irlandia - zielona wyspa”; oraz „W krainie elfów i olbrzymów”.. Przez cztery dni, w szesnastu spotkaniach udział wzięło ponad 1000 dzieci z kołobrzeskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kołobrzegu i Czernina. Podsumowaniem spotkań z Irlandią była prelekcja, która odbyła się w ramach cyklu spotkań „Tajemnice historii”. Kilkadziesiąt osób będących na spotkaniu zapoznanych zostało z architekturą, przyrodą, historią, kulturą, muzyką i tańcem Zielonej Wyspy.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama