,,Taki duży, taki mały może świętym być” - tak śpiewali uczestnicy Balu Wszystkich Świętych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5. Była to pierwsza tego typu impreza w tej placówce.
Bal był szkolną alternatywą na obce kulturowo Halloween. To propozycja zabawy z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. Zamiast upodabniać się do diabłów, czarownice czy wampirów, dzieci przebrały się za świętych, pokazując w ten sposób, że świętość zwycięża. Bal był okazją do poznania naprawdę ciekawych postaci: świętej rodziny, świętych królów, świętych rycerzy i zakonników, no i oczywiście aniołów.
Podczas zabawy rozstrzygnieto konkurs na króla i królową nieba Pierścień królowej odebrała Maja Hoffman za strój Maryi.

Z kole królem został Adrian Kondraciuk za strój świętego Józefa . Pozostałe postaci świętych otrzymały za swoje stroje: czekolady, batony i cukierki . Aniołowie śpiewali inni święci grali na saksofonie, a święta Magdalena tańczyła czaczę. Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama