W ubiegłym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 przenieśli się w czasie. Przez chwilę wszyscy stali się się częścią Starożytnego Egiptu. Na korytarzu pojawiły się Egipcjanki... z koła teatralnego "Piąteczka" a czterej uczniowie klas szóstych przy pomocy kolegów zamienili się w mumie.

Piękne dźwięki egipskiej muzyki wytworzyły atmosferę odległego świata. Wszyscy mogli przypomnieć sobie jak wyglądały budowle, pismo i grobowce- piramidy w Starożytnym Egipcie dzięki licznym infografikom umieszczonym w przypominającym piramidy elementach dekoracyjnych.

Świat starożytny okazał się wspaniałym tematem do edukacyjnej zabawy i okazją do udziału w lekcji żywej historii.

Drugi Dzień Kultury Antycznej był możliwy do przygotowania dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów z Koła historycznego Bractwa Rycerskiego SP 5 i Koła teatralnego „Piąteczka” oraz ich nauczycielom.
Młodzi historycy przez długi czas gromadzili informacje, segregowali je i wykonali elementy dekoracyjne, które można było podziwiać na korytarzu szkolnym.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama