W miniony piątek kołobrzeski "Ekonom" był gospodarzem dość ciekawego wydarzenia. W Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się jubileuszowa XXV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Jest to najtrudniejsza pod względem wymagań olimpiada z wiedzy o zdrowiu organizowana przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W imprezie, której głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia wzięli udział uczniowie wszystkich szkół powiatu kołobrzeskiego. Według organizatorów poziom olimpiady stał na bardzo wysokim poziomie, a większość ze startujących przyłożyła się do wszystkich zadań. Test wiedzy składający się z 30 pytań dotyczył Czerwonego Krzyża, Prawa Humanitarnego, promocji zdrowia, właściwego odżywiania, zachorowań na choroby zakaźne oraz AIDS.

I tak w kategorii szkół gminazjalnych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Gimnazjum nr 1, drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Gościnie. Trzecia pozycja przypadłą Gimnazjum nr 3.

W najstarszej kategorii pierwsza pozycja przypadła drużynie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, drugi był "Kopernik". Trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół im. Henryka Sienkiewicza.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama