W szkole Podstawowej nr 5 z odbywał się Tydzień Matematyki. Dzieci chętnie uczestniczyły w przedsięwzięciach matematycznych, które z pewnością odczarowały ten przedmiot, a może i zachęciły do zgłębiania Jej tajników?

Tydzień matematyki poprzedził konkurs plastyczny dla klas I- III. W tym wyjątkowym tygodniu społeczność uczniowska mogła rozwiązywać zadania o podwyższonym stopniu trudności, wybierając zadania do rozwiązania dostępne na pierwszym holu. Uczniowie słuchali na lekcjach bajek matematycznych, rozwiązywali zadania dostępne na stronie http://www.e-math.pl oraz uczestniczyli w przerwach matematycznych na których można było sprawdzić swoje umiejętności szybkiego liczenia w różnorodnych konkurencjach.

Tydzień matematyki, który jest cyklicznym przedsięwzięciem SP. Organizowany on jest dwa razy w roku a każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama