W SOSW Okruszek rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu profilaktycznego pod nazwą - „Uczymy się dokonywać właściwych wyborów”. Jego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg na rok 2017. Przez placówkę przy ul. Rzecznej na cały rok kalendarzowy zaplanowano lekcje oraz spektakle profilaktyczne wykorzystujące techniki teatralne i darmowe.
W trakcie spotkań prowadzący i aktorzy wspólnie z uczniami poszukają odpowiedzi na pytanie dlaczego młodzież sięga po używki i będą ostrzegać przed następstwem złych decyzji. Lekcje będą dostosowane do indywidualnych możliwości poznawczych uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Inauguracyjne spotkanie odbyło się 23 marca br. Podopieczni placówki uczestniczyli w cyklu prezentacji przeprowadzonych przez specjalistę terapii uzależnień cert. Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii Przemysława Siciarza. W prelekcji został poruszony ważny temat napojów energetycznych tak chętnie i bezrefleksyjnie spożywanych przez dzieci i młodzież za przyzwoleniem rodziców i otoczenia.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama