Za nami Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich kołobrzeskich szkół podstawowych. Jego celem było uwrażliwianie dzieci na bogactwo i piękno ojczystego języka, wykazanie się znajomością reguł ortograficznych oraz umiejętnościami bezbłędnego pisania.
Mistrzowie ortografii rywalizowali w placówce przy ul. Arciszewskiego. Jak informują organizatorzy wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą a poziom konkursu był bardzo wysoki.

I tak, pierwsze miejsce zajęła Justyna Klimorowska z Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskiem. Tuż za nią uplasował się Jan Jóźwicki z Szkoły Podstawowej nr 4. Trzecie miejsce przypadło Milenie Sumińskiej - reprezentantce Szkoły Podstawowej nr 8 Kołobrzeg

Nagrody laureatom wręczył zastępca wójta gminy Kołobrzeg - Maciej Bejnarowicz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Agnieszka Grzegorczyk-Maziarz.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Aktualności

Sport

Region

Szkoły i przedszkola

 

×
Reklama