Zima tego roku jest, a właściwie była, dość mroźna. Akweny pokryte zostały grubą warstwą lodu. Wędkarze z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzonowie postanowili to wykorzystać i w niedzielę 19 lutego zorganizowali zawody w wędkowaniu pod lodem. Miejscem rywalizacji było jezioro w Starninie.

Widać i słychać było wiosnę - w okolicznym lesie śpiewały ptaki, a nad jeziorem przelatywały pierwsze tego roku klucze żurawi! Choć w ostatnich dniach nastąpiło ocieplenie, to jednak warstwa lodu na jeziorze miała jeszcze około 20 cm grubości i była bezpieczna. Uczestnicy zawodów umówili się przed wejściem na lód, aby nie wędkować na krańcach jeziora - przy dopływie i odpływie przepływającej rzeczki, gdyż tam lód mógł mieć mniejszą grubość. Do podlodowej rywalizacji stanęło jedynie 7 członków Koła. W naszym rejonie wędkowanie podlodowe nie ma wielkiej popularności..

W wędkowaniu stosowano wszelkie techniki. Kilku wędkarzy nastawiło się na ryby spokojnego żeru i łowiło płotki metodą spławikową lub na mormyszkę, niektórzy polowali z użyciem przynęt spinningowych na okonie. Te trafiały się, ale z reguły były niewymiarowe i nie liczyły się do ogólnego wyniku. Trafił się też szczupak długości ok 40 cm., który też nie przysposobił punktów łowcy, gdyż jest w okresie i wymiarze ochronnym. Jak inne ryby wrócił do wody..

W czasie wędkowania uczestnicy zawodów mieli niespodziewanych gości - na kontrolę przyjechali strażnicy Państwowej Straży Rybackiej, którzy w tym dniu patrolowali okoliczne akweny. Kontrola ucieszyła uczestników zawodów, bo każda forma walki z kłusownictwem cieszy prawdziwego wędkarza. Wędkarze tak się ucieszyli, że nawet przed określonym czasem skończyli wędkowanie i sami podchodzili do strażników PSR. Na koniec kontroli zrobiono kilka zdjęć..

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na innych akwenach strażnicy PSR mieli sporo pracy przy wypisywaniu mandatów. I tak, skróconą podlodową rywalizację wygrał Leszek Czołnowski (1850 pkt), który wyprzedził następnych w kolejności Jarosława Urbasia (660 pkt) i Jarosława Jędrzejewskiego (570 pkt). Trzej najlepsi w tym dniu zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe statuetki. Wrażenia ze spotkania omawiano "na gorąco" przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama