Ferie zimowe obfitowały we wspaniałe i rozwijające zajęcia w drzonowskiej Pracowni Orange. Dzieci oraz młodzież wzięły udział w wielu ciekawych i rozwijających pasje zajęciach. Jedno jest pewne nudy nie było.

Były to zajęcia o tematyce miłosnej pt. ,,Całuskowy podwieczorek z walentynkowym karaoke”. Zajęcia dziennikarskie (pod kierunkiem p. Liliany Łosiak), polegały na zrobieniu wywiadu na temat spędzania czasu wolnego i posiadanego hobby w dzieciństwie oraz obecnie. Rozmowy przeprowadzono z zastępcą Wójta Gminy Kołobrzeg panem Maciejem Bejnarowiczem oraz instruktorem i historykiem, prowadzącym zajęcia w ramach realizowanego w pracowni grantu Fundacji Orange i Gminy Kołobrzeg pt. ,,Pracownia modelarsko-historyczna" z panem Krzysztofem Plewako. Relacja i podsumowanie zajęć grantowych już niedługo na stworzonym przez uczestników warsztatów blogu, stornie internetowej Gminy Kołobrzeg oraz platformie Fundacji Orange www.pracownieorange.pl.

Interesująco zapowiadały się zajęcia z modelowania 3D. Przeprowadzone przez członków Stowarzyszenie Fab Lab (fabryka - labolatorium) Trójmiasto - panów Piotrka i Michała, w których wzięło udział 20 młodych osób z terenu całej Gminy Kołobrzeg. Uczestnicy zajęć, w dwóch grupach warsztatowych, poznali tajniki druku trójwymiarowego. Jego zastosowanie w życiu codziennym, nauczyli się tworzenia projektów w aplikacji komputerowej (stworzonej do tego typu pracy) oraz zobaczyli na własne oczy jak pracuje drukarka. Drukując drobne upominki dla uczestników cicho popisując i szumiąc jednocześnie. Zajęcia te udało się zdobyć nieodpłatnie, biorąc udział w konkursie ogłoszonym przez Fundację Orange. Fundacja wybrała naszą drzonowską Pracownię jako jedną z 13 spośród 77 z całej Polski. Rodzicom uczestników zajęć organizatorzy serdecznie dziękują za zorganizowanie dowozu ich pociech na warsztaty.

Wieczorek młodzieżowy, który na prośbę młodzieży zorganizowano w piątek. Tu do umilenia wspólnie spędzonego czasu nieodzowna okazała się pizza przyniesiona przez młodzież i szarlotka przygotowana przez panią Marzenkę. Po raz kolejny Pracownia stała się miejscem żartów i rozmów dorastającej młodzieży, szczególnie w wolnym dla nich czasie.

Tekst i zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska – liderka Grupy Inicjatywnej Pracowni Orange w Drzonowie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama