sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kołobrzeg doszło do spotkania nowego kierownika posterunku w Dźwirzynie mł. asp. Krzysztofa Grajewskiego z wójtem Gminy Kołobrzeg Włodzimierzem Popiołkiem oraz pracownikami i kierownikami poszczególnych jednostek urzędu. Obecny był także komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu podinspektor Dariusz Hoc. Rozmowy miały na celu dobre rozpoczęcie nowej współpracy, wypracowanie procedur wymiany informacji.

Urzędnicy chwalili dotychczasową współpracę, wskazując jednocześnie, że rośnie liczba interwencji z ich strony wymagająca asysty policji. Pojawiają się sytuacje, w których mieszkańcy kierują potrzebę działania policji, wpierw do Urzędu Gminy. Warto w tym miejscu podkreślić, na jak dużym terenie i jakimi środkami dysponuje policja, starając się odbierać wszystkie sygnały. W ostatnich dniach mł. asp. Krzysztof Grajewski odbył także spotkania z sołtysami poszczególnych miejscowości Gminy Kołobrzeg.

Największym wyzwaniem dla służb jest sezon letni w naszej gminie i ogromna liczba turystów. Do urzędu spływa w tym czasie wiele skarg m.in. od właścicieli ośrodków, mieszkańców dotyczących nieprawidłowego parkowania. To także okres imprez plenerowych organizowanych przez Gminę Kołobrzeg. Jak uzgodniono w zakresie zadań stojących przed sezonem letnim odbędzie się osobne spotkanie w celu omówienia współpracy w tych zakresach.

Komentarze  

0 #1 maik 2017-03-12 07:37
Wystarczyłoby, by Policja zweryfikowała zgłoszenia ze swojego nowego portalu. Na zakazie samochody stoją czasem i dwa tygodnie a policji ani widu ani słychu...
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama