Kwestię porozumienia międzygminnego dotyczącego przejęcia przez Gminę Miasto Kołobrzeg od gmin: Kołobrzeg, Dygowo, Rymań, Gościno, Siemyśl, Sławoborze, Ustronie Morskie, Rymań zadań w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków procedowano jako pierwszą. Obecny na sesji był prezes MWiK Paweł Hryciów, stąd wniosek wójta o przesunięcie w porządku obrad dyskusji nad porozumieniem.

Jak się później okazało prezes miejskich wodociągów, blisko godzinę odpowiadał na pytania radnych. Swoje wątpliwości wyraziła także skarbnik Gminy Kołobrzeg Bożena Hok. W tym miejscu warto podkreślić iż gmina ma podpisane porozumienie z 2010 roku. Ostatecznie w głosowaniu podjęcie uchwały odrzucono jednogłośnie. Radni i wójt mieli zastrzeżenia do kilku zapisów i w ich ocenie porozumienie nie zabezpiecza w pełni interesów gminy.

Zmiany budżetowe oraz aktualizacja Wieloletniej Prognozy Finansowej podyktowana została dwoma ważnymi przedsięwzięciami i wolnymi środkami jakie pojawiły się w budżecie. Chodzi o powstanie ,,Historycznej ścieżki edukacyjnej w Budzistowie - dawnym przedlokacyjnym Kołobrzegu Wrota czasu-tropimy historię" oraz „Budowa Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie”. Na oba cele zwiększono wydatki w 2017 roku o 190 tys. zł. To efekt otrzymanego dofinansowania na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa ul. Dojazdowej w Korzystnie i ul. Wakacyjnej w Zieleniewie” w kwocie prawie 1 mln zł. Więcej o tej inwestycji tutaj. Pierwotną kwotę 1 mln 400 tys. zł jako środki własne zarezerwowała gmina i o podobną kwotę dofinansowania wystąpiła, a całość projektu miała wynieść 2 mln 800 tys. Jednak koszt budowy okazał się ostatecznie mniejszy i wyniesie 1 mln 853 tys. zł. W obu przypadkach uchwały zostały przyjęte 11 głosami za przy 3 wstrzymujących i jednym przeciw.

Komentarze  

+2 #1 kurka wodna 2017-04-05 18:05
Idealna zgodnośc w głosowaniu chociaż wcześniej w założeniach nt porozumienia międzygminnego zdanie wójta było inne.Ale o tym byśmy się przekonali gdyby Wójt jednoosobowo,nawet bez wiedzy,, chorągiewki,,przewodniczącego c5b7bnie zakazał transmisji z posiedzenia sesji.Coś było na rzeczy do ukrycia przed mieszkańcami, ale co?
Cytować
+2 #2 fado 2017-04-13 16:59
dlaczego rada do chwili obecnej nie zrobiła nic odnośnie planu zagospodarowania terenu dla obrębu Stramnica???? czekam już 10 lat na ten plan,
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama