Społeczność Gminnego Klubu Seniora "Młodzi Duchem" tworzą ludzie w wieku dojrzałym, których łączy zamiłowanie do śpiewania, chęć odbierania wrażeń artystycznych, przeżywania chwil wzruszeń, radość płynąca ze wspólnych spotkań oraz wzajemna przyjaźń. Aktywność twórcza jaka zrodziła się wśród seniorów w trakcie działalności Gminnego Klubu Seniora zaowocowały tym, iż seniorzy coraz chętniej otwierają się na różne zaproponowane im formy kultury. Piszą wiersze, śpiewają, wytwarzają rękodzieła, znajdując w tych czynnościach radość i odprężenie, dając jednocześnie szanse na uzewnętrznienie własnej twórczości.

W piątkowy wieczór w Sarbii Seniorzy z Gminy Kołobrzeg mieli kolejną szansę na spotkanie z kulturą, tym razem jednak jako jej odbiorcy koncertu duetu „Lucy and Tom”. Jak sami o sobie mówią artyści „Lucy jest mezzosopranistką śpiewającą w różnych zakątkach Świata, Tommy to bluesowo - rockowy gitarzysta. Używając szerokiej gamy barw i przestrzeni, oboje eksperymentują wykraczając poza to, co robili dotychczas”. Utwory, które zaprezentowali Seniorom w piątkowy wieczór trafiły do serc słuchaczy tak głęboko, iż podziękowano za koncert gorącymi oklaskami na stojąco! Pochwał i wyrazów zachwytu nie było końca, a uczestnicy spotkania po zakończonym koncercie osobiście składali podziękowania muzykom, za tak urzekający występ, dając tym samym wyrazy ogromnego podziwu dla ich talentu.

Tekst i zdjęcia: Pomoc Administracyjna Klubu Seniora Beata Sawicka

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama