Koniec tygodnia dla partnerów współpracujących nad międzynarodowym projektem żeglarskim nie oznaczał spokojnego weekendu. Na zaproszenie władz niemieckiego miasta Barth, burmistrza Stefana Kertha oraz przedstawicieli klubu żeglarskiego, do Barth przybyły delecje z Gminy Kołobrzeg, litewskiego regionu Silute oraz nowego miasta partnerskiego gminy - ukraińskiego uzdrowiska Truskawiec.

Celem spotkania było wypracowanie nowego kształtu wniosku o dofinansowanie z programu Interreg projektu szkoleniowego w zakresie sportów wodnych dla osób z niepełnosprawnościami. Jak ustalono, do projektu zostanie włączony partner ze Szwecji, organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne i być może organizacje turystyczne. Modyfikacji uległ także budżet projektu. Część spotkania poświęcona została ponadto omówieniu realiów i problemów związanych z turystyką i rozwojem poszczególnych regionów. Walory i propozycje współpracy ze strony ukraińskiego Truskawca przedstawiła szefowa departamentu rozwoju miasta Natalia Skybak. Jak podkreśliła - Truskawiec może już teraz być ciekawą i atrakcyjną alternatywą dla turystów nie tylko z Polski, ale także z Niemiec.


Wniosek o dofinansowanie złożony zostanie w naborze trwającym do 20 grudnia. Pracowity weekend zakończyło podpisanie porozumienia w sprawie wzajemnej współpracy w projektach służących rozwojowi naszych regionów i wymianie doświadczeń. Wszyscy partnerzy będą razem pracowali na rzecz tworzenia produktów turystycznych, wspólnej promocji, wymiany doświadczeń i pozyskiwania środków unijnych.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Łukasz Mielnikiewicz

 

×
Reklama