Na początku sesji za współpracę podziękowano byłemu kierownikowi posterunku policji w Dźwirzynie asp. Krzysztofowi Grajewskiemu, którego zastąpił asp. Bartosz Filipowicz. Przewodniczący Rady Gminy Julian Nowicki oraz wójt Włodzimierz Popiołek wręczyli z tej okazji pamiątkowe zdjęcie.
Następnie głos zabrał Michał Sondej z koszalińskiej firmy EkoWodrol zajmującą się fotowoltaiką. Za pomocą krótkiej prezentacji przedstawił radnym i sołtysom kwestie związane z tą technologią oraz zmiany związane z programem Prosument skierowanego m.in. do samorządów. Wprowadzone zmiany pozwolą być może przystąpić do programu Gminie Kołobrzeg, która już uczy się korzystania z odnawialnych źródeł energii tego typu poprzez lampy drogowe czy instalacje w Szkole Podstawowej w Drzonowie.


Inaczej niż było do tej pory, bo przed głosowaniem uchwał głos zabrali sołtysi oraz pojawiły się wolne wnioski i oświadczenia. Obecni mieszkańcy Niekanina poruszyli kwestię masztów telekomunikacyjnych i spraw z nimi związanymi w ich miejscowości. Jak się później okazało temat masztów był też przedmiotem długich dyskusji odnośnie zagospodarowania przestrzennego Gminy Kołobrzeg. Zakaz stawiania tego typu obiektów jest skomplikowany ze względu na procedury oraz ustawy mówiące o inwestycjach celu publicznego w tym przypadku z zakresu łączności. Również uchwały dotyczącej dzierżawy terenu zaproponowanego operatorowi T-Mobile po protestach mieszkańców właśnie we wspomnianym Niekaninie. Wśród najważniejszych uchwał zostały przyjęte zmiany w budżecie, które zwiększyły wydatki o 50 tys. zł na dodatkowe kursy linii numer 9 do Bogucina i 1 do Rościęcina. Jednym z punktów tej uchwały był także ,,Projekt budowy boiska piłkarskiego z zapleczem w Dźwirzynie”.


Zaplecze to miałoby stanowić również zaplecze komunalne GOSTiR jednak tylko czasowo i w pewnym zakresie. Podkreślono, że chodzi na razie o fazę projektową, a wiele zastrzeżeń i rozwiązań o których mówią mieszkańcy jak usadowienie budynku podyktowane jest dogodnym dojazdem. Inne rozwiązania wiążą się z dodatkowymi kosztami, przekształceniem działek, procesem projektowym ewentualnych dróg, co znacznie wydłuży prace i przesunie inwestycje w czasie.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama