Biblioteka Publiczna Gminy Ustronie Morskie rusza po raz kolejny z akcją ZBIÓRKĄ NASIONEK! Organizatorzy zapraszają  do przyłączenia się do akcji: "Nasiona dla Afryki".

- Chcemy pomóc w założeniu zupełnie nietypowego ogródka. Nietypowego po pierwsze dlatego, że jest w Zambii, po drugie dlatego, że prowadzą go tam małe dzieci, a po trzecie, że nie jest on tylko formą przyjemnego spędzania czasu, ale ma urozmaicić posiłki dzieci, a w przyszłości stać się pomocą w usamodzielnieniu się maluchów. Nasiona w Zambii są bardzo drogie. Tymczasem u nas jest to wydatek rzędu kilku złotych. Chcemy zebrać jak najwięcej „ziarenek” i wysłać je do dalekiej Afryki. - czytamy w komunikacie. 

Nasionka można przynosić do biblioteki gminnej (ul. Nadbrzeżna 20), w godzinach pracy 10.00 – 18.00 (od wtorku do piątku), oraz w soboty od 10.00 – 14.00. Preferowane są nasiona: MARCHWI, CEBULI, POMIDORA, SŁONECZNIKA(DUŻE ZIARNA) KAPUSTY, KALAREPY, OGÓRKÓW, PAPRYKI, FASOLI, BURAKÓW I KALAFIORA (tylko takie wyrosną na afrykańskiej ziemi). Na „ziarenka” od Was czekamy do 4 kwietnia. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama