9 marca, z okazji „Dnia Sołtysa”, w sali narad urzędu gminy odbyło się uroczyste spotkanie. Inicjatorem spotkania była senator Anna Grażyna Sztark, która ze względu na obowiązki służbowe nie mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu. W jej imieniu listy gratulacyjne oraz „Poradniki radnego i sołtysa na 2017 r.” wręczyła dyrektor biura senatorskiego – Elżbieta Gumińska – Wasiak.

W swoich listach senator Sztark podkreślała ważną rolę sołtysów w służbie społecznej na rzecz mieszkańców: Warto pamiętać o tym, że to właśnie Wy jesteście tym pierwszym stopniem w hierarchii samorządowej, który przyjmuje na siebie problemy waszych małych społeczności

... Niech zdrowie i doskonała kondycja towarzyszą w codziennym życiu, a wszystko co najlepsze, zawsze niech będzie dostępne - czytamy w liście. Wartość i znaczenie sołtysa dla samorządu gminnego podkreślił również w swoim wystąpieniu wójt – Jerzy Kołakowski: Bycie sołtysem to niezwykle zaszczytna, ale i zarazem trudna funkcja, wymagająca wielkiego zaangażowania i wrażliwości społecznej - mówił wójt.  Życzył sołtysom mnóstwa pozytywnej energii, wytrwałości w dążeniu do realizacji zamierzonych celów oraz satysfakcji z podejmowanych działań. Spotkanie było też okazją do wręczenia zaległych podziękowań i gratulacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim, która w roku ubiegłym świętowała Jubileusz 70 – lecia powstania. Okolicznościowy grawerton od senator Anny Sztark przekazany został na ręce Prezesa OSP Ustronie Morskie – Stefana Jagiełowicza.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama