6 kwietnia, na zaproszenie Zarządu Parku Regionalnego Barnimer Feldmark , delegacja z Ustronia Morskiego pojechała na jednodniowy wyjazd do Niemiec. Głównym celem wizyty było ustalenie programu współpracy oraz zaplanowanie dalszych partnerskich działań w 2017 r. Pierwszym punktem spotkania był pobyt w Mleczarni Bioorganicznej w Biesenthal, która wchodzi w skład sieci obiektów Stowarzyszenia „Hoffnungstaler” w Lobetal.

Spółdzielnia ta zatrudnia osoby chore i niepełnosprawne umysłowe, które poprzez wykonywaną pracę otrzymują możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym. W trakcie wizyty delegacja zwiedziła także hale, gdzie znajdowały się szkółki roślin i drzewek ozdobnych. W planach przewiduje się dalszą rozbudowę tej części zakładu, o nowoczesną oranżerię . O środki finansowe na jej budowę spółdzielnia ubiegać się będzie z Programu INTERREG VA. Propozycję udziału w takim przedsięwzięciu otrzymała gmina Ustronie Morskie, która w ramach takiego projektu mogłaby zbudować nowe zejścia na plażę, z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Następnie partnerzy udali się do Blumbergu, gdzie znajduje się siedziba Stowarzyszenia Parku Regionalnego „Barnimer Feldmark”. Tam, podczas wspólnego obiadu dokonano podsumowań, jak i wymiany pomysłów dotyczących kolejnych działań w bieżącym roku. Rozmawiano na temat złożonego wniosku na przebudowę ustrońskiego amfiteatru, oraz organizacji polsko - niemieckich spotkań.

W tym roku mieszkańcy  gmin spotkają się w Ustroniu Morskim podczas Międzynarodowej Senioriady, jak i w trakcie Zawodów Drużyn Pożarniczych. Po stronie niemieckiej zaplanowano udział ustrońskiej delegacji w obchodach Dni Willmersdorf, Jubileuszu Straży Pożarnej w Hirschfelde, oraz w wyjeździe studyjnym na Rugię.

Komentarze  

0 #1 Balbina 2017-05-21 11:23
Rysiu tutaj wygląda super - tak trzyma
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama