Bobry rozsmakowały się w wierzbach, topolach i lipach rosnących w Bagiczu (w gminie Ustronie Morskie). Ślady ich ucztowania widać gołym okiem. Sytuacja nie jest jednak tak dramatyczna, jak informują lokalne i regionalne media. Większość podgryzionych drzew położona jest daleko od drogi gminnej i nie stanowią one potencjalnego zagrożenia. W chwili obecnej, usunięto tylko jedno drzewo, które było mocno nagryzione przez bobry i nie miało szansy na dalsze przeżycie.

Sytuację na bieżąco kontrolują ustrońscy strażacy, którzy w każdej chwili są gotowi do podjęcia działań mających na celu zabezpieczenie podgryzionych drzew, lub ewentualne ich usunięcie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami informujemy, że bobry są pod częściową ochroną i bez zezwolenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska nie można niszczyć ich tam i żeremi.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama