Gmina Ustronie Morskie otrzymała dotację w kwocie: 68.032,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Ustronie Morskie. Dofinansowaniem objętych zostanie 21 budynków i posesji osób prywatnych, na których znajduje się azbest. Łączna powierzchnia azbestu przeznaczonego do utylizacji to ok. 5210 m2.

Wysokość dofinansowania wynosi 100% kosztów kwalifikowanych projektu. W najbliższym czasie, planuje się wyłonić zewnętrzną firmę, która fizycznie będzie się zajmować realizacją zadania, tj. demontażem, transportem i utylizacją wyrobów azbestowych. Po wyłonieniu firmy zewnętrznej, gmina będzie indywidualnie z mieszkańcami ustalać harmonogram prac związanych z usuwaniem azbestu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama