Urząd gminy Ustronie Morskie gościł  ukraińską delegację z Białej Krynicy, z wójtową gminy Tatianą Gonczaruk. W skład delegacji weszli także przedstawiciele straży pożarnej: gen. Sergii Kruk – komendant Wojewódzki Straży Pożarnej w obwodzie rówieńskim, Dmytro Okseniuk – pełnomocnik komendanta, oraz Stanisław Rudyi – koordynator polsko – ukraińskiego projektu. Gościom towarzyszył gen. Marek Kowalski, zca komendanta głównego PSP, który był inicjatorem spotkania.
Ochotnicza Straż Pożarna w Ustroniu Morskim jest dla nas wzorem do naśladowania. Zarówno jeżeli chodzi o współpracę na linii – samorząd – straż, jak i działalność pożarniczą.  – mówił generał.  Przyjazd naszej grupy to konsekwencja projektu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP pn. Wspieranie procesu organizowania ukraińskiego wolontariatu ratowniczego na rzecz poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnej w obwodzie rówieńskim – dodał.  O ustrońskiej straży i wójcie gminie Ustronie Morskie słychać było także na Ukrainie. Z wielkim podziwem i wzruszeniem śledziliśmy akcję ratowania sarenki z dryfującej kry w 2011 r. Dużym echem odbił się również temat rozszerzenia ubezpieczenia NW dla druhów ochotników, zainicjowany przez ustrońską straż. – mówił Sergii Kruk, komendant wojewódzki z Ukrainy. Na takich doświadczeniach chcielibyśmy budować struktury ochotniczych straży pożarnych na Ukrainie – stąd nasza obecność w Ustroniu Morskim – dodał. Po oficjalnej wizycie w urzędzie, delegacja z Ukrainy udała się do remizy strażackiej w Ustroniu Morskim. Tam, wójt z przedstawicielami ustrońskiej straży zaprezentowali wozy bojowe będące w dyspozycji jednostki OSP, oraz opowiedzieli o specyfice pracy druhów – strażaków.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama