09 września br. odbył się 20. Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza karate Kyokushin. Organizatorem był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta. Udział w imprezie wzięło 200 zawodników reprezentujących blisko 40 ośrodków z Rosji, Czech, Niemiec i Polski.


Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali Minister RP i Poseł na Sejm Grzegorz Schreibert, Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, Wiceprezydent PZK Andrzej Drewniak, Wiceprezydent Miasta Rafał Matysiak, Przew. Rady Miasta Mirosław Antonii Owczarek, Komendant Straży Miejskiej Marek Pacyna, i Dyr. II LO Urszula Świniarska. Zawodnicy walczyli w przepisach Kyokushin World Federation KWF i Shinkyokushin WKF. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym Shihan Robert Kopciowski,a sędzią WKF był Grzegorz Powrożnik.


- Julia startowała w kategorii kata dziewcząt 10-11 lat. Po pierwszej turze wykonując taikioku kata sono ni, była najlepsza, co za tym idzie, przeszła do drugiej tury z pozostałymi 3 dziewczynkami. W drugiej turze wykonała pinian sono ni, i znowu okazała się najlepsza. – relacjonuje mama Julii, Magdalena Iwan. Teraz przed Julią, kolejne sportowe wyzwania, bowiem już niedługo 30 września br. w Szczecinku odbędzie się wojewódzka olimpiada młodzieży Karate Kyokushin. Na tych zawodach, jak wyżej w opisie pojawił się shihan 8dan Andrzej Drewniak, już nie raz wręczał Julii medale, po raz pierwszy udało się zrobić zdjęcie "prywatne", co cieszy, ale najbardziej zapadły słowa, które wypowiedział w swoim przemówieniu, "trening karate zaczyna się od słuchania rodziców, trenera, poszanowania dziadków, pielęgnowaniu tradycji, wartości i pracy nad swoimi słabościami". To jest sedno tego sportu – dodaje Magdalena Iwan .

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama