18 października 0 jednostka OSP w Ustroniu Morskim przeszła test gotowości operacyjnej sprzętu i pojazdów, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Inspekcja przeprowadzona została przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu, w składzie:kpt. mgr Marek Huszlam kpt. inż. Krzysztof Azierski oraz kpt. mgr Małgorzata Makowska

W ramach ćwiczeń zespół strażaków przestawił scenariusz gdzie doszło do pożaru w garażu z osobą w środku samochodu. Kreatywność i doświadczenie i zaangażowanie pozwoliły stworzyć bardzo realne warunki do ćwiczeń. Oprócz prowadzenia akcji oceniane było m.in. alarmowanie jednostki, gotowość operacyjna ratowników OSP, sprzętu silnikowego i łączności, oraz stan techniczny sprzętu ratowniczego.


Przeprowadzający kontrolę pozytywnie ocenili naszą gotowość operacyjną na 46pkt., podkreślając wysoki stopień zdyscyplinowania i wyszkolenia strażaków oraz duże zaangażowanie przy realizacji zadań kontrolnych. Ocenę końcową inspekcji wystawia się na podstawie uzyskanych punktów za ocenę poszczególnych zagadnień (maksymalnie 50 pkt) i przelicza na ocenę w skali od 2-5 według poniższego klucza:
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama