Web
Analytics
Wieści z budowy
Trwają prace przy budowie trzeciego etapu drogi Gwizd – Grąbnica. Wykonawca zrealizował już większość prac ziemnych. W kolejnym etapie, na drodze o szerokości 4 m i długości prawie 800 m położona zostanie warstwa bitumiczna. Powstaną pobocza ziemne o szerokości 0,6 m do 1,2 m w zależności od szerokości pasa drogowego, wraz ze skosami najazdowymi o szerokości 1,0 m. Koszt inwestycji to kwota brutto w wysokości: 686.340,00 zł, z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 130 tys. zł.

Fundusze pochodzą ze środków określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych „Infrabud” z Koszalina. Łącznie w ramach tych trzech etapów przebuduje się 3654 m drogi. Koszt całości to 2.285.197,97 zł, z czego dofinansowanie to kwota około 1 mln zł”– mówi wójt Jerzy Kołakowski. W efekcie tej przebudowy rolnicy mają ułatwiony dostęp do swoich pól, jak również poprawił się komfort i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z tej drogi. Dodatkowo przy realizacji dwóch pierwszych etapów udało się zlikwidować niebezpieczne przejazdy kolejowe oraz stworzyć alternatywny dojazd do drogi krajowej nr 11 – dodaje wójt.

Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl