Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Ustronie Morskie zapadły decyzje personalne, związane z odwołaniem prezydium rady i powołaniem nowego przewodniczącego i jego zastępcy. W głosowaniu tajnym radni gminy wybrali nowego przewodniczącego. Został nim radny Andrzej Basarab, doświadczony samorządowiec, który zastąpił na tym stanowisku przewodniczącą Bernadetę Borkowską. Funkcję wiceprzewodniczącego powierzono radnemu Piotrowi Baryckiemu. Zasadniczym powodem dokonanej zmiany była „utrata zaufania większości radnych do poprzedniego prezydium rady, jak i brak współpracy z wszystkim radnymi gminy Ustronie Morskie”- czytamy w uzasadnieniu.

Zmienił się też skład i nazwy komisji stałych rady gminy. W trakcie zgłaszania kandydatur do komisji, wszyscy radni „Porozumienia Razem” odmówili współpracy i nie wyrazili zgody na kandydowanie w komisjach stałych Rady Gminy Ustronie Morskie, nie podając uzasadnienia swojej decyzji. Ostatecznie, skład nowych komisji przedstawia się następująco:

Komisja Budżetu:
Sylwia Kręglewska – Przewodnicząca Komisji
Andrzej Basarab
Stanisław Bęben
Marek Iwańczyk

Komisja Publiczna:
Zofia Majewska – Przewodnicząca Komisji
Marzena Molcan
Roman Żołnierczuk

Komisja Komunalna:
Stanisław Bęben – Przewodniczący Komisji
Piotr Barycki
Roman Żołnierczuk

Bez zmian pozostaje zespół radnych komisji rewizyjnej. Skład tej komisji stanowią:
Marzena Molcan – Przewodnicząca Komisji
Zofia Majewska
Sylwia Kręglewska
Marek Iwańczyk
Mirosław Dziewiałtowicz

Komentarze  

+31 #1 felczer 2018-03-02 18:03
Wyrazy współczucia mieszkańcom Ustronia Morskiego
Cytować
+26 #2 hanka27 2018-03-02 22:51
Panowie z Porozumienia Razem jesteście konsekwentni do końca, Brawo!!!!!Nie to co skorumpowane Panie.
Cytować
+20 #3 potem 2018-03-03 14:40
a wicek to prawie sie poplakal
Cytować
+29 #4 Anna2 2018-03-03 15:51
Szambo-nurek, śmieciarz i fotograf... Wszyscy wykształcenie podstawowe, gratulacje! ;) Teraz będą się kręcić interesy ;)
Cytować
+33 #5 Anna2 2018-03-03 15:57
Pani Kręglewska - od niedawna pracuję w Starostwie Powiatowy,
Pani Majewska - córka otrzymała pracę w UG Ustronie Morskie, sama otrzymała szansę pracy w GOSIR.
Czy Panią nie jest wstyd? Czy w dzisiejszym świecie nie występują już zasady moralne i zwykła ludzka uczciwość?
Cytować
+30 #6 Bartosz999 2018-03-03 16:05
„utrata zaufania większości radnych do poprzedniego prezydium rady, jak i brak współpracy z wszystkim radnymi gminy Ustronie Morskie” ??? Papier wszystko przyjmie... Faktycznym powodem był fakt, że Przewodnicząca ogłosiła, iż będzie kandydować na funkcję Wójta w przyszłych wyborach, więc należało zrobić wszystko aby przedstawić ją w złym świetle.
Cytować
+24 #7 GB. 2018-03-04 06:47
To bylo dawno do przewidzenia ..niestety opozycja pracowala na to od poczatku...slawetne nie bo nie...efekt koncowy mamy ..a swoja droga Pani Przewodniczaca to bardzo madra osoba, ma swietne przygotowanie zawodowe wiec jej kandydatura jest bardzo mile wskazana.uzng7
Cytować
+31 #8 osomo 2018-03-04 06:53
Smutne ze w tak pieknej Gminie gdzie mozna tyle dobrego zrobic dla mieszkancow wlasnie radni walcza o stolki a nie o dobro mieszkancow...z kilka miesiecy mamy wybory wiec postarajmy sie wybrac ludzi takich co mysla o GMINIE a nie o swoje interesy..
Cytować
+26 #9 haha 2018-03-05 07:31
Pani Kręglewska - od niedawna pracuję w Starostwie Powiatowy,
Pani Majewska - córka otrzymała pracę w UG Ustronie Morskie, sama otrzymała szansę pracy w GOSIR.
Czy Panią nie jest wstyd? Czy w dzisiejszym świecie nie występują już zasady moralne i zwykła ludzka uczciwość?

Tacy ludzie mają władzę w naszej gminie. Na czele z Kołakowskim. Jak to jest? Czy mieszkańcy są ślepi czy aż tak zastraszeni? Wąska grupka ma frukty, a reszta jak lemingi, czekają na swoją przepaśc
Cytować
+16 #10 Grześko 2018-03-05 23:26
Cytuję potem:
a wicek to prawie sie poplakal

Tak płakał, że prawię pękł po usłyszeniu uzasadnienia. "Nie przypilnowałeś Beni, pozwoliłeś jej fikac to godbye"
Cytować
+16 #11 horyzont 2018-03-06 08:09
taka ciekawostka na temat nagrod w gminie ustronie do sciagniecia materialy
https://www.facebook.com/Porozumienie-Razem-894873777299838/ lub tu
http://www.ustronie-forum.pl/recent/?PHPSESSID=fc8babeee5c169ae09f58e651a451519
Cytować
-13 #12 Kra 2018-03-06 11:42
A siostra radnego Grzywnowicza pracuje w GOSiR czy to nieprawda wstydzę się za nieporozumieniem razem nie możecie się pogodzi bo byliście szkodnikami mieszkańcy to wiedzą.
Cytować
+16 #13 Ewan 2018-03-06 12:47
Cytuję Kra:
A siostra radnego Grzywnowicza pracuje w GOSiR czy to nieprawda wstydzę się za nieporozumieniem razem nie możecie się pogodzi bo byliście szkodnikami mieszkańcy to wiedzą.

I on ją zapewne zatrudniał, brawo!
Cytować
+18 #14 WILKOWYJE 2018-03-06 16:37
Niektórzy to już wstydu za grosz nie mają,listopad blisko,nie słuchajcie żadnych obietnic od obecnych rządzących bo potem mają się z czego nabijac,ja tak właśnie zostałem nabity w butelkę,teraz już nie zbłądzę :P :P :P
Cytować
+18 #15 bleble 2018-03-06 22:21
Cytuję Kra:
A siostra radnego Grzywnowicza pracuje w GOSiR czy to nieprawda wstydzę się za nieporozumieniem razem nie możecie się pogodzi bo byliście szkodnikami mieszkańcy to wiedzą.

siostra radnego Iwanczyka też pracuje w GOSIR i co teraz? remis 1-1
Cytować
+13 #16 bleble 2018-03-06 22:24
Cytuję hanka27:
Panowie z Porozumienia Razem jesteście konsekwentni do końca, Brawo!!!!!Nie to co skorumpowane Panie.

z konsekwencji kasy i profitów nie mają :lol: :lol:
Cytować
+16 #17 rodzina na gminnym 2018-03-08 07:40
corka rednej molcan i majewskiej w gminie pracuja
Cytować
+14 #18 KBKAK -47 2018-03-08 18:43
Cytuję Kra:
A siostra radnego Grzywnowicza pracuje w GOSiR czy to nieprawda wstydzę się za nieporozumieniem razem nie możecie się pogodzi bo byliście szkodnikami mieszkańcy to wiedzą.

Klasyczny wpis półanalfabety myślę, że sam do końca nie rozumie, o co mu chodzi (?)
Cytować
+15 #19 Jace 2018-03-08 20:14
Szkodniki i nieporozumienie razem to ulubione zwroty wójta

Cytuję KBKAK -47:
Cytuję Kra:
A siostra radnego Grzywnowicza pracuje w GOSiR czy to nieprawda wstydzę się za nieporozumieniem razem nie możecie się pogodzi bo byliście szkodnikami mieszkańcy to wiedzą.

Klasyczny wpis półanalfabety myślę, że sam do końca nie rozumie, o co mu chodzi (?)
Cytować
+11 #20 potem 2018-03-08 21:37
a byly KRZYSIU dzialke za ile sprzedal a za ile kupil cwaniak i jescze mieszkanie za 20 % nic dodac nic ujac
Cytować