Jeszcze w tym roku budynek świetlicy wiejskiej w Gwiździe przejdzie kapitalny remont. - Złożony wniosek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dotyczący modernizacji pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Gwiździe został pozytywnie oceniony – mówi wójt Jerzy Kołakowski.

- Świetlica wiejska znalazła się na liście rankingowej projektów rekomendowanych do dofinansowania. Całkowity koszt zadania to kwota około 165 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie ponad 100 tys. zł – dodaje wójt. W ramach projektu wykonane zostaną prace budowlane w obiekcie, w tym m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, nowe podłogi, posadzki i tynki wewnętrzne, obudowa i ocieplenie poddasza, nowe instalacje: sanitarna, kanalizacyjna i wodociągowa. Zmodernizowana świetlica stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań dla lokalnej społeczności.

Realizowane w niej będą zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży, spotkania okolicznościowe, warsztaty kulinarne, oraz inne formy aktywności integrujące mieszkańców wsi Gwizd. Już wkrótce ruszą procedury przetargowe, gdzie wyłoniony zostanie wykonawca robót.
Komentarze  
+5 #1 Bbbbbbooooo 2018-09-12 16:28
Jaki przetarg i tak wygra pociotek wójta Mierzeje......
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama