W Szczecinie w trzeciej edycji Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego Szkół Podstawowych bezkonkurencyjna w swoich startach była, podopieczna trener Katarzyny Krupniak, Weronika Mrożek rocznik 2004.
Rusza długi majowy weekend a wraz z nim kilkanaście imprez tematycznych na terenie Kołobrzegu. Jedną z pierwszych będzie kolejna już edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia.
Pod znakiem rozgrywek drużynowych przebiegł ubiegły weekend zawodnikom Solnego Grzybowo. W sobotę starsi z zawodników klubu rozgrywali turniej w Koszalinie, młodsi zaś w niedzielę udali się na rozgrywki ligi juniorów do Szczecina.
XIII Mistrzostwa Polski Karate Fudokan w Mikołowie przeszły już do historii.  W rywalizacji w tej ogólnopolskiej imprezie wzięło udział trzech karateków  klubu Karate Głowaczewo - Weronika Solnica (1 Dan), Michał Tokasrki (1 Dan) oraz Przemysław Spadło (3 Dan).
Zawodnicy MKP Kołobrzeg w  reprezentowali nasz miasto na dwóch imprezach sportowych, w Poznaniu i Gryfinie. W Poznaniu odbyły się, cieszące się coraz większą popularnością wśród pływaków z całej Polski i zagranicy, zawody o nazwie International Swimming Cup Poznań 2017.
Za nami I runda Zachodniopomorskiej Ligi Zapaśniczej Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Młodzi wolniacy z kilkunastu klubów województwa rywalizowali w miniony weekend w Białogardzie. Kołobrzeg reprezentował klub Tomasza Szczerka - Szczerek Fight Team oraz UKS Zapasy Kołobrzeg.
Zespół Szkół nr 1 w Kołobrzegu wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym był organizatorem Finału Wojewódzkich Rozgrywek Szkolnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
W hali przy ul. Wąskiej rozegrano trzy spotkania rewanżowe. Bez większy problemów z rywalami poradziły sobie druzyny Zetbudu oraz Centrum Ogrodnicze Żulicki. Koszykarze obydwu zespołów tym samym przechylili stan rywalizacji na 2:0 i awansowali do półfinałów rozgrywek NBA. Wiele emocji kibicom dostarczyło spotkanie Balticusa z Akropolisem. Aby wyłonić zwycięzce potrzebne były dwie dogrywki, które lepiej wyszły koszykarzom Balticusa. Mimo to stan rywalizacji w trzecim z pojedynków wynosi 1:1 a kolejne finałowe ze spotkań zostanie rozegrane za tydzień. Relacja z weekendowych spotkań poniżej.

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – BASKET 80:69 (16:20,25:15,17:12,22:22)

STAN RYWALIZACJI 2:0 DLA ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – AWANS DO PÓŁFINAŁU

Po pierwszym spotkaniu w tej parze ćwierćfinałowej trudno było szukać optymizmu wśród fanów BASKETU, jednak przebieg spotkania był dość zaskakujący. BASKET tak jak w pierwszym pojedynku mocno rozpoczął i uzyskał kilka punktów przewagi nad wyżej notowanym rywalem. Z biegiem czasu ŻULICKI odzyskiwał kontrolę nad meczem lecz tym razem zawodnicy BASKETU nie zwiesili głów i utrzymywali bliski kontakt z przeciwnikiem. Mimo, że w drugiej kwarcie na prowadzenie wyszedł ŻULICKI, po bardzo słabym fragmencie gry ze strony zawodników BASKETU, to dalszy przebieg spotkania był całkiem ciekawy. Dość powiedzieć, że na trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry BASKET zbliżył się do ŻULICKIEGO na zaledwie 4 punkty, co spowodowało sporą nerwowość w szeregach faworyta. Jednak bardziej doświadczeni gracze ŻULICKIEGO uporządkowali swoją grę i zdobyli 8 punktów z rzędu bez odpowiedzi BASKETU, co okazało się kluczowym momentem i pozwoliło ŻULICKIEMU odnieść drugie zwycięstwo w starciu tej pary, które premiowane jest awansem tej drużyny do fazy półfinałowej.

Najlepsi strzelcy:
ŻULICKI:, Satro K. 26, Sumiński P. 20 (3), Semenowicz Z. 14 (3)
BASKET: Wichniarz Ł. 22 (3), Żołnierczuk P. 20 (1), Picheta P. 15 (1)

BALTICUS – AKROPOLIS 89:87 (16:16,20:22,15:17,25:21,D.6:6, 7:5)

STAN RYWALIZACJI 1:1

Zgodnie z oczekiwaniami drugie starcie BALTICUSA i AKROPOLISU w fazie play-off było niezwykle emocjonujące i zacięte, a o wyniku końcowym zadecydowała dopiero druga dogrywka. Drużyny jak tydzień wcześniej w pierwszej odsłonie spotkania były bardzo solidarne i zakończyły ją remisem. W dalszej części meczu to AKROPOLIS uzyskał nieznaczną przewagę prowadząc szybszą od rywala grę, jak również celnie rzucając zza łuku (w całym meczu 11-2 dla AKROPOLISU). W ekipie BALTICUSA zawodził ze skutecznością super strzelec Adrian Małetko lecz rutynowani podkoszowi w osobach Tomasza Kiełbasińskiego i Rafała Szafrana rządzili w strefie podkoszowej „trzymając wynik”. Gra AKROPOLISU była bardziej kombinacyjna, zespołowa i wykorzystywała większą mobilność zawodników. Losy meczu ważyły się do ostatnich sekund, w których to raz zawodnicy jednej raz drugie drużyny byli bliscy końcowego sukcesu. Koniec końców do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki, w których BALTICUS uratował się przed wyeliminowaniem z fazy półfinałowej. Teraz przed obiema ekipami decydujące starcie i gwarantowana duża dawka emocji.

BALTICUS: Kiełbasiński T. 37, Szafran R. 20 (1), Żukowski P. 17 (1),
AKROPOLIS: Wysocki P. 23 (6), Szafulski K. 18 (1), Radomski R. 17

ZETBUD – MEGATOUR 82:68 (19:17,28:12,13:19,22:20)

STAN RYWALIZACJI 2:0 DLA ZETBUDU – AWANS DO PÓŁFINAŁU Z 3 miejsca

Tym razem to ZETBUD przystępował do pojedynku w bardzo okrojonym składzie i w dodatku bez swojego środkowego Marco Djuricia, natomiast MEGATOUR stawił się na spotkanie w najwyższym możliwym zestawieniu. Duża dysproporcja w warunkach fizycznych na korzyść MEGATOURU zwiastowała, że gracze ZETBUDU mogą mieć spore kłopoty. Faktycznie dużo niższy skład powodował utrudnienie w poczynaniach defensywnych ZETBUDU ale z drugiej strony tworzył przewagi w ofensywie. Pierwsza odsłona spotkania była dość wyrównana, MEGATOUR forsował akcje podkoszowe z dobrym skutkiem, natomiast ZETBUD punktował rywala z dystansu. Decydująca dla losów meczu okazała się druga kwarta, w której ZETBUD znalazł skuteczny sposób na poprawienie efektywności w defensywie, co przełożyło się na wyprowadzanie licznych skutecznych kontr, a że obwód funkcjonował całkiem dobrze, to wygranie kwarty przez ZETBUD różnicą 16 oczek stało się faktem. Jak się okazało MEGATOUR nie był już w stanie odrobić tak dużych strat, choć w czwartej kwarcie tracił do rywala zaledwie 6 punktów, lecz riposta ZETBUDU szybko wywindowała przewagę w okolice 10 oczek. W tej parze 2:0 dla ZETBUDU i to ta ekipa w półfinale zmierzy się z niżej rozstawionym przeciwnikiem (BALTICUSEM lub AKROPOLISEM), MEGATOUR będzie toczył bój o finał z ŻULICKIM.

ZETBUD: Jasiński D. 16, Gardzielik M. 16, Bejner M. 13 (2)
MEGATOUR: Kobyliński A. 25, Kowalczyk A. 24, Skubisz J. 10
Nie udał się wyjazd piłkarzom Kotwicy do Stargardu. Podobnie jak jesienią, Błękitni pokonali Kotwicę. Tym razem u siebie 2:0. Pojedynek przy Ceglanej dobrze mógł rozpocząć dla "biało-niebieskich". W 6. minucie Piotr Giel prostopadłym podaniem uruchomił Bartosza Biela. Ten zalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i niestety przegrał ten pojedynek. Chwilę później celnie z rzutu wolnego przymierzył Mateusz Świechowski. Piłkę pewnie jednak złapał Przemysław Wróbel. Jeszcze przed upływem pierwszego fragmentu gry ucierpiała defensywa miejscowych. Urazu nabawił się Maciej Liśkiewicz, który musiał opuścić boisko.
Punktualnie o godz.15.00 na stadionie w Stargardzie podopieczni Ryszarda Wieczorka zmierzą z tamtejszą drużyną Błękitnych. Zawodnicy Kotwicy zagrają z przysłowiowym nożem na gardle. Przegrana znacznie oddali wizję utrzymania "Biało-niebieskich" w II lidze. Kołobrzeżanie będą chcieli w Stargardzie przełamać fatalną passę czterech z rzędu porażek na wyjeździe.
Za nami pierwsze wielkie emocje, związane z nadchodzącą edycją turnieju piłkarskiego Netto Mini Mundial. Punktualnie o godzinie 13:00 w Studiu Radia Szczecin odbyło się losowanie, podczas którego każdej z uczestniczących szkół przydzielona została jedna z reprezentacji narodowych.
Kołobrzescy strzelcy zaczęli już przygotowania do wrześniowych Mistrzostw Polski. Jedną z pierwszych okazji do sprawdzenia sprzętu przed najważniejszą tegoroczną imprezą był Puchar Polski w Bydgoszczy.
Nie udał się mecz "Biało-niebieskim" przed własną publicznością. Podopieczni Ryszarda Wieczorka tylko zremisowali z Rozwojem Katowice 1:1. Spotkanie obiecująco rozpoczęło się dla Kotwicy. To oni częściej byli przy piłce i operowali nią na połowie gości. Z optycznej przewagi nic jednak nie wynikało. Czujność bramkarza przyjezdnych sprawdził m.in. Mateusz Świechowski. Zawodnik Kotwicy oddał silny strzał z rzutu wolnego, lecz piłkę na rzut rożny odbił Bartosz Soliński.
W dniach 13-17 kwietnia Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji będzie gościł grupy piłkarskie dziewczyn z rocznika 2000 i chłopców z rocznika 1999 ØSTERVRÅ IF z Danii. Pobyt grup zainicjonowany został przez Ole Skouboe ambasadora sportu Kołobrzegu w Danii .W trakcie pięciodniowego pobytu grupy rozegrają trzy mecze towarzyskie z KS Mustang Korzystno na Euroboisku Kompleksu Milenium. Mecz inauguracyjny odbędzie się w najbliższy piątek 14 kwietnia o godzinie 15:30. Pozostałe dwa mecze zaplanowano na sobotę (13:30 dziewczyny , 15:30 chłopcy)
To kolejny sukces dziewcząt reprezentujących barwy UKS OPP Powiat . Po brązowym medalu w kategorii juniorek i ćwierćfinale Mistrzostw Polski, podopieczne Krzysztofa Ośliśloka tym razem wywalczyły na koniec rozgrywek III Ligi Seniorek srebrny medal. Kołobrzeżanki mogły stanąć na najwyższym stopniu podium. Niestety podczas finałowego turnieju w Gryficach przegrały walkę o złoto z zespołem ze Szczecina. Mecz rozstrzygnął się w tiebreaku.
W Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 letnich. Kołobrzeg reprezentowała grupa zawodników Miejskiego Klubu Pływackiego w składzie: Weronika Mrożek, Małgorzata Mielcarek Gabriela Bednarska, Antoni Żurowicz, Bartłomiej Chmara.
W Kołobrzegu spotkały się najlepsze w województwie zachodniopomorskim drużyny szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w pływaniu, wyłonione we wcześniejszych rozgrywkach z poszczególnych powiatów.
Nie mają szczęścia piłkarze Kotwicy w rundzie wiosennej II ligowych rozgrywek. W sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka przegrali w spotkaniu wyjazdowym z Puszczą Niepołomice 2:1. Kołobrzeżanie stracili gola dość pechowo w ostatniej minucie spotkania.
Ubiegłotygodniowe zw­ycięstwo z Radomiaki­em Radom zdecydowanie poprawiło nastroję w szeregach "Biało-niebieskich­".
Rezerwy Kotwicy Kołobrzeg nie zwalniają tempa. W niedzielę 2 kwietnia w ramach rozgrywek ligi okręgowej KOZPN, pokonaływ kolejnym meczu Grom Świelino aż 4:0.
Udany start w Otwartych Mistrzostwach Miasta Koszalin w zapasach dzieci 2006-07-08 oraz 2009 i młodsi zanotowali zawodnicy UKS Zapasy Kołobrzeg. Podopieczni Adama Bieńkowskiego łącznie 6 medali.
5 srebrnych i 3 brązowe medale zdobyli zawodnicy Szczerek Fight Team podczas Otwartego Turnieju Zapaśniczego Dzieci 2006-2007-2008 oraz Dzieci 2009 i młodsi. Impreza odbyła się w pobliskim Koszalinie.
Nie udał się koszykarskiej Kotwicy ostani mecz sezonu przed własną publicznością. Mający pewny ligowy byt kołobrzeski team, na własnym parkiecie uległ walczącej o dziesiąte miejsce w tabeli - drużynie Znicza Pruszków 51:71.
Kołobrzeżanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej II ligowych rozgrywek. W sobotę na własnym obiekcie podopieczni Piotra Tworka pokonali wyżej notowana drużynę z Radomia 3:1. Dla Kotwicy są to bardzo ważne punkty gdyż realnie pozwalają myśleć drużynie o być albo nie być w lidze.
W ostatnim czasie zawodnicy MKP Kołobrzeg brali udział w dwóch imprezach pływackich. Były to zawody w Choszcznie - III Edycja Zachodniopomorskiej Pływackiej Ligi Miast oraz i Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Wieloboju Sprinterskim Puchar Sprintu w Gryfinie