Już w najbliższą sobotę na Plaży Milenium odbędzie się pierwszy turniej z cyklu kołobrzeskiego Grand Prix w Siatkówce Plażowej 2017. Wszystkich sympatyków siatkówki rozgrywanej na gorącym piasku zapraszamy na plażę o godz. 10:00.
W ostatnią sobotę w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów: Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rosji. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju. W tak prestiżowej imprezie brała udział Julia Iwan, która reprezentowała Kołobrzeg.
Najdłuższy weekend czerwca okazał się bardzo pracowity dla pływaków w całej Polsce, ponieważ w kilku miastach jednocześnie m.in. w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, odbyły się II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13- letnich. Rywalizacje przebiegały na pływalniach 25 metrowych. Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg reprezentowali podopieczni trener Katarzyny Krupiak, którą od pół roku wspiera trener Justyna Muracka. 12- latkowie startowali w Szczecinie, a 13- latkowie w Gorzowie Wielkopolskim.
Nowo utworzona gimnazjalna grupa lekkoatletyczna na swoich zajęciach  gościła dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Przebywający w tym czasie na urlopie wypoczynkowym obecny wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zawitał na zajęcia grupy prowadzonej przez Roberta Szpaka.
Po wieloletniej przerwie wznowiono rozgrywki III Ligi Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Podczas dwóch zjazdach zorganizowanych 20 maja w Koszalinie i 10 czerwca w Choszcznie rozegrano kolejne "mecze" tej ligi.
W ubiegły weekend fascynaci sztuki walki – aikido brali udział w warsztatach treningowych prowadzonych przez mistrza Jacka Wysockiego (8 dan). Impreza zorganizowana była w dwóch miastach: w Kołobrzegu i w Koszalinie, a organizatorem była Pomorska Akademia Aikido i Bartosz Ciechanowicz (4 dan).
W sobotę na torach łuczniczych przy ul. Łopuskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w łucznictwie. W kategorii Senior, po pojedynkach indywidualnych pierwsze miejsce zajął Sławomir Michalak (ROKiS Radzymin, wychowanek MEWY Kołobrzeg). Drugie miejsce zajął Marcin Miłecki (MKŁ Strzała Warszawa), trzeci był Oskar Strecker (Surma Poznań).
– Jesteśmy uniwersalni, trudno nas odczytać, dobrze się znamy, a w Kutnie, gdzie graliśmy razem, nauczono nas walki o wygraną do końca – mówią reprezentanci Polski 3×3.
Na stadionie miejskim im. Sebastiana Karpiniuka rozegrane zostały finały o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego rocznika 2004 i 2005. Drużyny Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg rywalizowały z Pogonią Szczecin.
W Szczecinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w pływaniu na szczecińskiej pływalni 50m. W rywalizacji wzięło udział troje pływaków MKP Kołobrzeg. 
Dziesięciu golfistów stanęło do rywalizacji o Puchar Wójta Jerzego Kołakowskiego. Turniej tradycyjnie rozegrano, w gościnnym gospodarstwie ALTE FARM w Rusowie.
IV-ligowy Rasel Dygowo był bliski wywalczenia wojewódzkiego Pucharu Polski, jednak zabrakło szczęścia w konkursie rzutów karnych i ostatecznie puchar trafił w ręce miejscowych piłkarzy MKP Szczecinek. W regulaminowym czasie, a także po dogrywce, aktualny był wynik 1:1.
Uczniowski Klub Sportowy Zapasy z okazji Dnia Dziecka zorganizował piknik integracyjny dla całych rodzin kołobrzeskich zapaśników. Grillowanie połączone było z atrakcyjna dla młodych sportowców grą w Paintball. Na polu bitwy na przeciw siebie stanęły dwie mieszane grupy rodzice-dzieci. Jak relacjonują organizatorzy mimo zaciętego pojedynku Obyło się bez większych obrażeń, jednak ślad po kulce był powodem do dumy i udokumentowaniem poświęcenia w walce.
Aż 15 podopiecznych Szczerek Fight Team wzięło udział w drugiej edycji Zachodniopomorskiej Ligi Zapaśniczej Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Młodzi wolniacy rywalizowali w Karlinie. Większość z nich zaprezentowała się dobrze w zawodach i dzięki tej postawie kołobrzeski klub plasuje się na 5 pozycji w klasyfikacji generalnej ligi. Gościem specjalnym zawodów była brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro- Monika Michalik .
Ognisko Pracy Pozaszkolnej organizuje kolejny już z rzędu turniej siatkówki plażowej. 20 czerwca od godziny 12.00 na plaży w okolicach Kamiennego Szańca rozpoczną się zawody, które oprócz wartości sportowych mają realizować Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wszystko za sprawą turnieju "Kołobrzeski Szlem", który w dniach 15-18 czerwca zostanie rozegrany na kortach tenisowych przy ul. Sikorskiego 1. Będzie to drugi z cyklu 4 turniejów rozgrywanych na otwartych kortach Tenis Parku.
W Gorzowie Wielkopolskim odbyła się finałowa edycja Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Pływaniu Szkół Podstawowych. W zawodach brali udział zawodnicy MKP Kołobrzeg: Weronika Mrożek, Gabriela Bednarska, Antoni Żurowicz oraz Bartłomiej Chmara.
To historyczna chwila dla kołobrzeskiej piłki kobiecej. W weekend po trzech sezonach gry na boiska III-cio ligowych, drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg przypieczętowała awans do wyższego szczebla rozgrywek.
Sporym sukcesem kołobrzeskiej łuczniczki zakończył się XII Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego rozgrywany w Warszawie. Młoda Łuczniczka Mewy Kołobrzeg w wywalczyła w kategorii juniorek strzelając 4 x 70 m bardzo dobrą II pozycję.
Zapraszamy do aktywnego spędzenia wakacji przez Państwa dzieci na półkoloniach w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu!
3 czerwca w Kołobrzegu odbył się Finał Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej dla roczników 2006 i 2007, który był podsumowaniem czterech edycji imprezy. Organizatorem był Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg.
Decyzja o rozwiązaniu kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem "biało-niebieskich" została podjęta w poniedziałek. 55-letni szkoleniowiec prowadził Kotwicę od 15 listopada ubiegłego roku. W 15 wiosennych spotkaniach pod jego wodzą Kotwicy udało się zdobyć zaledwie 15 punktów. Nie pozwoliło to kołobrzeżanom na utrzymanie w lidze. Od przyszłego sezonu Kotwica zagra w III lidze.
Piłkarze "biało-niebieskich" skompromitowali się na finiszu sezonu. W dwóch ostatnich kolejkach stracili aż cztery punkty w doliczonym czasie gry. W sobotę w Elblągu powtórzył się scenariusz taki jak był w meczu z Polonią. Podopieczni Ryszarda Wieczorka wygrywając, stracili gola w ostatniej minucie i ostatecznie zremisowali z tamtejszą Olimpią 1:1
Za nami oficjalne zakończenie ligi Nadmorskiego Basketu Amatorskiego. W niedzielę w Hali przy ul. Wąskiej rozegrano rozstrzygające mecze rundy finałowej tegorocznego sezonu. Obyło się bez większych niespodzianek, gdyż zespoły które wygrały pierwszą rundę finałowej potyczki i tym razem poradziły sobie z rywalami. Tytuł mistrzowski uzyskała drużyna Zetbudu, która po raz pierwszy w swojej historii została mistrzem ligi. Drugie miejsce przypadło drużynie Centrum ogrodnicze Żulicki. Trzecia pozycję w lidze po zaciętym dwumeczu wywalczyła ekipa Balticusa. relacja z finałowej kolejki poniżej.
W sobotę, 3-go czerwca zakończy się sezon piłkarski w drugiej lidze. W ostatniej kolejce spotkań zespół kołobrzeskiej Kotwicy uda się do Elbląga, aby walczyć o zwycięstwo z drużyną miejscowej Olimpii.

 

×
Reklama