W ramach przygotowań do III ligowych rozgrywek "Biało-niebiescy" rozegrali mecz kontrolny w Dygowie. Ich rywalem była miejscowa drużyna Rasela. Piłkarze Kotwicy bez większych problemów poradzili sobie wygrywając 3:0.
Pływacki sezon zakończony. Ostania imprezą centralną, w której reprezentantem był kołobrzeżanin, były Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, które odbyły się w dniach 14-16 lipca . w Lublinie.
Pasja, rywalizacja i integracja. Tak podsumować można, piątą edycję turnieju siatkarskiego w piłce plażowej mężczyzn, który odbył się w minioną sobotę na obiektach Centrum Sportowo – Rekreacyjnego HELIOS w Ustroniu Morskim. Oprócz amatorów i sympatyków tej dyscypliny sportowej, w turnieju rywalizowali zawodnicy, którzy na niejednym boisku zdobywali najwyższe siatkarskie laury.
W meczu rundy wstępnej Pucharu Polski zespół "biało-niebieskich" przegrał u siebie z pierwszoligowym GKS Tychy 0:2. Po dokonanych wzmocnieniach drużyna z Tych wymieniana jest w gronie faworytów do wygrania rozgrywek na zapleczu ekstraklasy. Natomiast kołobrzeski zespół po spadku do trzeciej ligi jest w trakcie przebudowy i szykowany do rozgrywek, których inauguracja nastąpi 12 sierpnia.
Dokładnie za miesiąc piłkarze Kotwicy rozpoczną grę w III lidze. Inauguracja sezonu 2017/18 będzie w Kołobrzegu. Przeciwnikiem kołobrzeżan będzie drużyna, która jest stawiana w gronie faworytów do awansu - Elena Toruń.
W najbliższy weekend fani koszykówki ulicznej 3x3 będą mogli kibicować najlepszym polskim zespołom streetballowym w Polsce. Wszystko za sprawą turnieju Bosch Grand Prix Polski 2017, który zadebiutuje na placu przy kołobrzeskim molo. Wedle zamierzeń organizatorów rywalizacja będzie odbywać się w 4 kategoriach. W sobotę rozegrany zostanie Open Mężczyzn, Single 1X1, Double Mixt 2X2 oraz Family.
To był trzeci mecz kontrolny w ramach przygotowań "biało-niebieskich"  do III ligowych rozgrywek.
Trwa kompletowanie składu do III ligowych rozgrywek. Kołobrzeżanie w kolejnym meczu kontrolnym ulegli I ligowej Bytoviii Bytów 4:1. Jest to druga porażka piłkarzy w drugim rozegranym meczu kontrolnym. W zespole Biało- Niebieskich zabrakło kilku kluczowych graczy, z którymi sprawy kontraktowe są już dopięte, ale z różnych względów nie mogli wystąpić w meczu z Bytovią.
Dziesiąty, jubileuszowy Wielki Finał – Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport 2017 dobiegł końca. Turniej ten jest ogólnopolskim system rywalizacji klubowej dla najmłodszych adeptów siatkówki. Został on rozegrany na jednej z największych, licząc powierzchnię boiska hal w Polsce – MOSiR Zabrze.
Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg mają za sobą pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do III - ligowych rozgrywek. W sobotę w pobliskich Płotach kołobrzeżanie podejmowali drugoligową drużynę Błękitnych Stargard. Kołobrzeżanie nie ostatecznie przegrali spotkanie z wyżej notowanym rywalem 2:4.
Były już napastnik "Biało-niebieskich" Piotr Giel podpisał kontrakt z drugoligowcem z Bełchatowa. Wyjeżdżając, z Kołobrzegu zawodnik zrezygnował z części wynagrodzenia. Pokazał w ten sposób swoje niezadowolenie z wyników osiągniętych przez zespół w poprzednim sezonie.
Na osiedlu "Ogrody" zainaugurowano aktywne wakacje. 30 czerwca na kompleksie osiedlowych boisk Odbył się turniej piłki nożnej roczników 1999 i młodsi oraz 2003 i młodsi. w rywalizacji wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe. Po zaciętej rywalizacji futbolistów w kategorii starszych najlepsza okazała się drużyna OKS Kozak Zanęta. Wśród młodych futbolistów tryumfowała drużyna AP Kotwica Kołobrzeg, która wygrała wszystkie ze spotkań.
W Wolinie odbył się XI Festiwal Polsko Niemiecki w zapasach w stylu wolnym. Spore sukcesy odniósł w nim  klub UKS Zapasy Kołobrzeg, który reprezentowało 6 zawodników.
Tradycyjnie już pierwszego dnia wakacji w Łazach koło Koszalina rozegrana została Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Szachach. W trzech grupach wiekowych i sześciu turniejach rywalizowało łącznie 89 osób reprezentujących kluby szachowe województwa zachodniopomorskiego w wieku do lat 14. Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo w tych zawodach reprezentowali: Hanna Arabas, Jakub Chudyk, Mikołaj Szydłowski, Michał Kuczyński, Krzysztof Kabaciński i Julia Nowicka, z których aż pięciu zdobyło medale.
Czwarta, ostatnia finałowa runda Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego szkół gimnazjalnych odbyła się na pływalni olimpijskiej w Szczecinie. MKP Kołobrzeg tytm razem reprezentowali: Gabriela Ławrynowicz, Gaja Sobocińska, Mei Lin Wang, Arkadiusz Góral oraz Kacper Kolańczyk.
Na osiedlu "Ogrody" odbędzie się pierwszy  z cyklu turniejów sportowych organizowanych w te wakacje przez  Stowarzyszenie Nasze Ogrody, kołobrzeski MOSiR oraz radę Osiedla Ogrody.
Lepszy set niż seta – pod takim hasłem na plaży MOSiR został rozegrany kolejny Antyalkoholowy Turniej Siatkówki Plażowej. Do rozgrywek przystąpiło aż 26 par w 4 kategoriach wiekowych. Przez cały dzień na trzech boiskach rozegrano łącznie 52 spotkania.
Już w najbliższą sobotę na Plaży Milenium odbędzie się pierwszy turniej z cyklu kołobrzeskiego Grand Prix w Siatkówce Plażowej 2017. Wszystkich sympatyków siatkówki rozgrywanej na gorącym piasku zapraszamy na plażę o godz. 10:00.
W ostatnią sobotę w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów: Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rosji. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju. W tak prestiżowej imprezie brała udział Julia Iwan, która reprezentowała Kołobrzeg.
Najdłuższy weekend czerwca okazał się bardzo pracowity dla pływaków w całej Polsce, ponieważ w kilku miastach jednocześnie m.in. w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, odbyły się II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13- letnich. Rywalizacje przebiegały na pływalniach 25 metrowych. Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg reprezentowali podopieczni trener Katarzyny Krupiak, którą od pół roku wspiera trener Justyna Muracka. 12- latkowie startowali w Szczecinie, a 13- latkowie w Gorzowie Wielkopolskim.
Nowo utworzona gimnazjalna grupa lekkoatletyczna na swoich zajęciach  gościła dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Przebywający w tym czasie na urlopie wypoczynkowym obecny wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zawitał na zajęcia grupy prowadzonej przez Roberta Szpaka.
Po wieloletniej przerwie wznowiono rozgrywki III Ligi Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Podczas dwóch zjazdach zorganizowanych 20 maja w Koszalinie i 10 czerwca w Choszcznie rozegrano kolejne "mecze" tej ligi.
W ubiegły weekend fascynaci sztuki walki – aikido brali udział w warsztatach treningowych prowadzonych przez mistrza Jacka Wysockiego (8 dan). Impreza zorganizowana była w dwóch miastach: w Kołobrzegu i w Koszalinie, a organizatorem była Pomorska Akademia Aikido i Bartosz Ciechanowicz (4 dan).
W sobotę na torach łuczniczych przy ul. Łopuskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w łucznictwie. W kategorii Senior, po pojedynkach indywidualnych pierwsze miejsce zajął Sławomir Michalak (ROKiS Radzymin, wychowanek MEWY Kołobrzeg). Drugie miejsce zajął Marcin Miłecki (MKŁ Strzała Warszawa), trzeci był Oskar Strecker (Surma Poznań).
– Jesteśmy uniwersalni, trudno nas odczytać, dobrze się znamy, a w Kutnie, gdzie graliśmy razem, nauczono nas walki o wygraną do końca – mówią reprezentanci Polski 3×3.

 

×
Reklama