W minioną sobotę w hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się pierwszy turniej w ramach wojewódzkiej ligi młodziczek. Do ligi zgłosiło się 15 zespołów i po rozegraniu turniejów eliminacyjnych zostały przydzielone do pięciu grup ligowych.
Kolejny sukces na swoim koncie zanotowały młode siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Tym razem podopieczne Piotra Bogdanowicza wzięły udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców . Rywalizacja tzw. "trójek" odbyła się w pobliskim Wałczu.
Po kilkumiesięcznej przerwie na siatkarskie parkiety powróciła Międzypowiatowa Liga Piłki Siatkowej. Do rywalizacji w bieżącym sezonie przystąpiło 7 zespołów, Zeszłoroczny beniaminek - Nowa Rega Trzebiatów - nie pogodził rozgrywek III ligi seniorów z harmonogramem ligi i zmuszeni byli zrezygnować. Z kolei po rocznej przerwie do rozgrywek amatorskich powrócił Wiking Rymań, który ogrywa zawodników w celu jak najlepszego przygotowania ich do rozgrywek trzecioligowych. Warto zaznaczyć, że ekipa z Rymania w chwili obecnej przewodzi w tabeli 3 ligi seniorów w naszym województwie z dwoma wygranymi na koncie.

Z kolei w tym roku UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI wystawił dwa młodzieżowe zespoły do MLPS – zespół UKS OPP SIENKIEWICZ KOŁOBRZEG ( kadeci ) oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI ( juniorzy ). Starszy zespół to ubiegłoroczni wicemistrz ligi złożony z tegorocznych maturzystów z ZS Sienkiewicz. Początkowo mieli nie grać w lidze, aby nie obciążać się przed egzaminami. Jednakże tegoroczna liga juniorów to tylko 6 spotkań i turniej finałowy więc wręcz wskazany był udział tej ekipy w lidze amatorskiej. Oczywiście pozostali ,,weterani” ligi to: Pawlaki Gościno ( ubiegłoroczny mistrz ), Fanza Kołobrzeg, Orzeł Gryfice oraz Grot Dygowo.

Rozgrywki są aktualnie już po 4 kolejkach. Tabeli przewodzi zespół Pawlaków Gościno, który dotychczasowo stracił tylko jednego seta w lidze. Na inaugurację Pawlaki Gościno dosyć pewnie zwyciężyli z zespołem Grot Dygowo (3:0). Jednak obydwa spotkania rozgrywane z młodzieżowymi zespołami UKS OPP były pełne emocji. Podczas pierwszej konfrontacji ubiegłorocznego mistrza z wicemistrzem padł rezultat 3:1 dla Pawlaków Gościno. Jednak każdy z setów był bardzo wyrównany i zwycięstwo przesądzało się dopiero w końcówkach.

Po nieudanym początku zespół z Dygowa wzmocnił skład i bardzo pewnie zwyciężył w kolejnych 3 spotkaniach bez starty seta – z UKS OPP Sienkiewicz Kołobrzeg, Wiking Rymań oraz Orzeł Gryfice. Aktualnie zajmują 2 miejsce w tabeli. W przyszłym tygodniu o godzinie 19:30 na hali sportowej ZS Sienkiewicz podejmować będą ubiegłoroczne trzecie miejsce z ligi czyli zespól Fanzy Kołobrzeg. Juniorzy UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI podejmować będą w czwartek o 18:30 na Hali OPP zespół Orła Gryfice, a Pawlaki Gościno we wtorek powalczą o 4 zwycięstwo w lidze z Wikingiem Rymań ( 18:30 Hala Gimnazjum Gościno ).


Dotychczasowe wyniki i tabela:

I KOLEJKA PAUZA UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
 • FANZA KOŁOBRZEG - ZS SIENKIEWICZ KOŁOBRZEG ŚRODA 18.10 18:30 3:0
 • VIKING RYMAŃ - ORZEŁ GRYFICE RYMAŃ CZWARTEK 19.10 19:00 2:3
 • PAWLAKI GOŚCINO - GROT DYGOWO - GOŚCINO PIĄTEK 20.10 18:00 3:0

II KOLEJKA PAUZA ORZEŁ
 • ŚRODA 25.10.2017 KOŁOBRZEG 18:30 ( WEJŚCIE NA SALĘ ) SIENKIEWICZ - GROT 0:3
 • PONIEDZIAŁEK 30.10.2017 19:00 RYMAŃ ( WEJŚCIE NA SALĘ ) WIKING – FANZA KOŁOBRZEG 1:3
 • WTOREK 24.10.2017 18:00 ( WEJŚCIE NA SALĘ ) GOŚCINO PAWLAKI – UKS OPP 3:1

III KOLEJKA PAUZA PAWLAKI
 • ŚRODA 8.11.2017 KOŁOBRZEG 18:30 SIENKIEWICZ – UKS OPP 0:3
 • CZWARTEK 9.11.2017 CZWARTEK DYGOWO 19:00 GROT – WIKING 3:0
 • CZWARTEK 9.11.2017 CZWARTEK 18:30 GRYFICE ORZEŁ – FANZA 3:0

IV KOLEJKA PAUZA FANZA
 • GROT - ORZEŁ CZWARTEK 19:00 16.11.2017 DYGOWO 3:0
 • WIKING - OPP CZWARTEK 19:00 16.11.2017 RYMAŃ 1:3
 • SIENKIEWICZ - PAWLAKI ŚRODA 18:30 15.11.2017 KOŁOBRZEG 0:3
Po raz ósmy na terenie internatu Zespołu Szkół Morskich odbył się Powiatowy Amatorski Turniej Bilardowy Szkół  Miasta Kołobrzeg. W odpowiedzi na wysłane wcześniej zaproszenia do udziału w turnieju zgłosiło się 14 zawodników.
Już po raz dziewiąty Uczniowski Klub Żeglarski Błękitni był organizatorem regat żeglarskich z okazji Święta Niepodległości. Do tegorocznych zawodów zgłoszono 45 jachtów z klas : OPTIMIST, LASER oraz ORION. Łącznie na tych jednostkach wystartowało 52 żeglarzy. Tradycyjne podniesienie polskiej bandery odbyło się na terenie Mariny Solnej w Kołobrzegu. Pogoda w dniu regat, w kołobrzeskim porcie była na "szóstkę ". Silne podmuchy wiatru towarzyszyły żeglarzom na wodzie i zawodnicy z klasy Laser bardzo szybko żeglowali "w ślizgu" na pełnej prędkości.
Kolejny udany start zanotowali kołobrzescy wolniacy. Tym razem pod wodzą Adama Bieńkowskiego wzięli oni udział w Turnieju Zapaśniczym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolin.
Łukasz Wirkus został zwycięzcą Biegu Niepodległości w Kołobrzegu. Reprezentant Kora Team Szczecinek na dystansie 10 km wygrał z czasem 30:10 i pokonał zaledwie jedną setna sekundy drugiego na mecie Piotra Pobłockiego. Chociaż pogoda nie sprzyjała, bieg ukończyła rekordowa liczba 320 biegaczy.
W Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyły się zawody podsumowujące cykl zajęć realizowanych w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ,,Pić albo być - wypoczywam, uczę się, tworzę". Grupa chłopców kołobrzeskich szkół gimnazjalnych i licealnych dwukrotnie uczestniczyła w zajęciach mających na celu przybliżenie techniki podstawowych ćwiczeń siłowych przy użyciu odważników kettlebells. Podczas trzeciego terminu instruktorzy - Robert Szpak i Stefan Rebelski przygotowali kilka ćwiczeń indywidualnych do wykonania przez uczniów na czas, sprawdzających ich możliwości siłowe i wydolnościowe.
Inauguracja zajęć nastąpi 4 listopada o godz.13.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Okopowej. Na wszystkich chętnych nauczyć się gry w tenisa będą czekać profesjonalne zajęcia prowadzone przez trenerów Kołobrzeskiego Klubu Tenisa Stołowego. W programie podstawy gimnastyki ogólnej gry i zabawy ruchowe ,historia Tenisa Stołowego w Polsce i na świecie oraz przepisy dotyczące gry w nowoczesnym Tenisie Stołowym. Zajęcia odbywają się w każde środy i soboty. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr. tel. 883903611
Po ubiegłotygodniowej porażce na wyjeździe z Treflem Lębork ponownie przed własną publicznością zaprezentują się siatkarze OPP Kołobrzeski. W najbliższą sobotę w ramach rozgrywek drugiej ligi piłki siatkowej mężczyzn podopieczni Waldemara Pancewicza  podejmą KS Stal Grudziądz.
W ostatnich trzech tygodniach zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego wzięły udział w dwóch Turniejach Ogólnopolskich. Pierwszy z nich odbył się w Miastku, natomiast drugi w Szczecinie.
Kołobrzescy siatkarze po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad outsiderem rozgrywek - drużyną Dragon Dobre 3:1, ponownie zagrają u siebie.
W hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach odbyły się konsultacje Kadry Województwa Zachodniopomorskiego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Najlepsi uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz II gimnazjów walczyli podczas dwóch treningów o miejsca w autokarze jadącym na początku listopada do Bydgoszczy na prestiżowy Regionalny Turniej Talentów SOS.
To były rekordowe mistrzostwa dla kołobrzeskich pływaków . Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg po raz kolejny zorganizował zawody pływackie Sprint Cup Kołobrzeg. Zawody w miniony weekend, które odbyły się na basenie Milenium.
W pierwszym tygodniu października odbyły się pływackie zawody w Koszalinie pod nazwą „Puchar Prezydenta Koszalina 60-te Urodziny Pana Rysia”. Jest miting pływacki z wieloletnią tradycją, który gościł licznych zawodników nie tylko z województwa zachodniopomorskiego ale również całego kraju.
Najmłodsza zawodniczka Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo 8-letnia Hanna Arabas wróciła z Międzywojewódzkich zmagań w szachach z awansem do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.
Udane rozpoczęcie sezonu zanotowały najmłodsze podopieczne Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Mowa o Julii Antolak, która w ubiegłym tygodniu wywalczyła 11 pozycję na Mistrzostwach Świata Juniorów w grupie dziewcząt do lat 18. Szachistka Solnego przez kilka dni rywalizowała w stolicy Urugwaju - Montevideo.
Aż 10 medali zdobyli kołobrzescy karatecy podczas XVIII WOM Kyokushin Karate w Szczecinku. W olimpiadzie, która odbyła się 30 września rywalizowało 255 zawodników z 14 klubów z województwa Zachodniopomorskiego.
Kolejny sukces na swoim koncie zanotowali zawodnicy Szkółki Kolarskiej Kołobrzeskiego Towarzystwa Cyklistów. Tym razem młodzi kolarze z powodzeniem ścigali się na rowerach górskich podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich MTB w Kwidzynie.
W hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kadetów o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. W rywalizacji oprócz gospodarzy: drużyny OPP Powiat Kołobrzeski wzięły dwa zespoły z województwa zachodniopomorskiego 3 zespoły: KS ZAK Espandon Pyrzyce, oraz KS Stocznia M&W.
Mieszkaniec Głowaczewa, Przemysław Spadło reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Przeciąganiu Liny seniorów. Debiutując z orzełkiem na piersi wystąpił we wszystkich możliwych konkurencjach. Zawody odbywały się w dniach od 19 do 24 września w Southport w północno-zachodniej Anglii. W imprezie wzięło udział 1500 zawodników z całego świata.
Po długiej wakacyjnej przerwie rusza III edycja Nadmorskiej Amatorskiej Ligi Badmintona. Rozgrywki jednego z najszybszych sportów „rakietowych” wedle zapowiedzi organizatorów mają rozpocząć się z końcem października.
Rewelacyjnie na zawodach w Luboniu zaprezentowali się zawodnicy Szczerek Fight Team Kołobrzeg. 23 września odbyła się tam VII edycja Puchar Polski w brazylijskim jiu-jitsu. w tej prestiżowej i znanej w całej Polsce imprezie imprezie rozgrywanej w miejscowej hali Widowiskowo- Sportowej wzięło udział kilku kołobrzeżan, którzy łącznie wywalczyli 4 medale.
W okresie od 11 do 22 Wrześnie 2017 prowadzone były zajęcia propagujące tenis ziemny wśród dzieci Szkół Podstawowych Kołobrzegu.

 

×
Reklama