W Szczecinie w trzeciej edycji Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego Szkół Podstawowych bezkonkurencyjna w swoich startach była, podopieczna trener Katarzyny Krupniak, Weronika Mrożek rocznik 2004.
Rusza długi majowy weekend a wraz z nim kilkanaście imprez tematycznych na terenie Kołobrzegu. Jedną z pierwszych będzie kolejna już edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia.
Pod znakiem rozgrywek drużynowych przebiegł ubiegły weekend zawodnikom Solnego Grzybowo. W sobotę starsi z zawodników klubu rozgrywali turniej w Koszalinie, młodsi zaś w niedzielę udali się na rozgrywki ligi juniorów do Szczecina.
XIII Mistrzostwa Polski Karate Fudokan w Mikołowie przeszły już do historii.  W rywalizacji w tej ogólnopolskiej imprezie wzięło udział trzech karateków  klubu Karate Głowaczewo - Weronika Solnica (1 Dan), Michał Tokasrki (1 Dan) oraz Przemysław Spadło (3 Dan).
Zawodnicy MKP Kołobrzeg w  reprezentowali nasz miasto na dwóch imprezach sportowych, w Poznaniu i Gryfinie. W Poznaniu odbyły się, cieszące się coraz większą popularnością wśród pływaków z całej Polski i zagranicy, zawody o nazwie International Swimming Cup Poznań 2017.
Za nami I runda Zachodniopomorskiej Ligi Zapaśniczej Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Młodzi wolniacy z kilkunastu klubów województwa rywalizowali w miniony weekend w Białogardzie. Kołobrzeg reprezentował klub Tomasza Szczerka - Szczerek Fight Team oraz UKS Zapasy Kołobrzeg.
Zespół Szkół nr 1 w Kołobrzegu wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym był organizatorem Finału Wojewódzkich Rozgrywek Szkolnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Kołobrzescy strzelcy zaczęli już przygotowania do wrześniowych Mistrzostw Polski. Jedną z pierwszych okazji do sprawdzenia sprzętu przed najważniejszą tegoroczną imprezą był Puchar Polski w Bydgoszczy.
To kolejny sukces dziewcząt reprezentujących barwy UKS OPP Powiat . Po brązowym medalu w kategorii juniorek i ćwierćfinale Mistrzostw Polski, podopieczne Krzysztofa Ośliśloka tym razem wywalczyły na koniec rozgrywek III Ligi Seniorek srebrny medal. Kołobrzeżanki mogły stanąć na najwyższym stopniu podium. Niestety podczas finałowego turnieju w Gryficach przegrały walkę o złoto z zespołem ze Szczecina. Mecz rozstrzygnął się w tiebreaku.
W Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 letnich. Kołobrzeg reprezentowała grupa zawodników Miejskiego Klubu Pływackiego w składzie: Weronika Mrożek, Małgorzata Mielcarek Gabriela Bednarska, Antoni Żurowicz, Bartłomiej Chmara.
W Kołobrzegu spotkały się najlepsze w województwie zachodniopomorskim drużyny szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w pływaniu, wyłonione we wcześniejszych rozgrywkach z poszczególnych powiatów.
Udany start w Otwartych Mistrzostwach Miasta Koszalin w zapasach dzieci 2006-07-08 oraz 2009 i młodsi zanotowali zawodnicy UKS Zapasy Kołobrzeg. Podopieczni Adama Bieńkowskiego łącznie 6 medali.
5 srebrnych i 3 brązowe medale zdobyli zawodnicy Szczerek Fight Team podczas Otwartego Turnieju Zapaśniczego Dzieci 2006-2007-2008 oraz Dzieci 2009 i młodsi. Impreza odbyła się w pobliskim Koszalinie.
W ostatnim czasie zawodnicy MKP Kołobrzeg brali udział w dwóch imprezach pływackich. Były to zawody w Choszcznie - III Edycja Zachodniopomorskiej Pływackiej Ligi Miast oraz i Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Wieloboju Sprinterskim Puchar Sprintu w Gryfinie
Na dobre rozkręcili się już kołobrzescy strzelcy po okresie zimowym. Krzysztof Bonczek co kilka dni wyjeżdża na zawody. O Puchar Prezydenta Słupska rywalizował w pięciu konkurencjach i zebrał dwa złote, dwa srebrne i jeden krążek brązowy. Widać że forma zwyżkuje , a dowodem tego jest ustanowiony rekord życiowy w konkurencji pistoletu pneumatycznego. Ten sam zawodnik na strzelnicy w Koszalinie wygrał konkurencję pistoletu centralnego zapłonu. Kołobrzeżanin był również drugi w dwuboju
W Głuchołazach odbyły się VII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie. W imprezie wzięło udział 8 początkujących zawodników kołobrzeskiej Mewy. Mimo praktycznie braku doświadczenia w tego typu zawodach młodzi sportowcy spisali się znakomicie. W kategorii młodziczki młodsze najlepiej wypadła - Julia Salicka, która zajęła 15. miejsce z wynikiem 819 pkt. 21. pozycję zajęła Julia Sichau z wynikiem 801 pkt. Z kolei na 24. miejscu uplasowała się Adrianna Szóstak z wynikiem 789 pkt. W tej kategorii wiekowej startowało 70 zawodniczek.
Turniej kończący amatorskie rozgrywki siatkarzy odbędzie się 1 kwietnia w Hali OPP przy ul. Mazowieckiej. Organizatorem tego wydarzenia będzie jeden z uczestników Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn - drużyna OPP Powiat Kołobrzeski.
W minionym tygodniu w Kołobrzegu odbyły się zawody siatkarskie w ramach rywalizacji o Mistrzostwo Województwa szkół gimnazjalnych. Na hali Milenium rozegrano dwa turnieje półfinałowe - dziewcząt oraz chłopców.
Wielkim sukcesem zakończył się start Zbigniewa Malinowskiego w kolejnym maratonie biegowym. Tym razem kołobrzeżanin wystartował w górskim malowniczym "Eco Trial de Paris", który wiedzie po malowniczych terenach podparyskich pól i łąk pomiędzy licznymi jeziorami i oczkami wodnymi.
W Berlinie odbyły się Mistrzostwa Europy federacji KWU. W rywalizacji wzięło udział blisko 500 zawodników z 24 krajów europy. Polskę reprezentowało ponad 90 zawodników z różnych organizacji. Wśród nich znalazła się dwójka kołobrzeżan - Julia Iwan oraz Przemysław Adasiak.
Julia Antolak zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek w szachach klasycznych. Wyczyn tej jej się udał podczas Mistrzostw Polski do lat 18 w Ustroniu Jaszowcu (woj.Śląskie). Zawody rozgrywane były od 11 do 19 marca
W znakomitych nastrojach powrócili z Czech podopieczni szkoły Hwa Rang Drzonowo - Marcelina Skwarek i Kazimierz Ciołek. Młodzi sportowcy z Gminy Kołobrzeg na tej prestiżowej imprezie wywalczyli dwa brązowe medale.
W minioną niedzielę w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej został zorganizowany  inauguracyjny turniej w ramach III Ligi Kobiet. W tym sezonie do rozgrywek trzecioligowych w województwie zachodniopomorskim zgłosiły się trzy zespoły: z Gryfic, Szczecina oraz Kołobrzegu.
W Mistrzostwach Norwegii seniorów w AdO Arena Bergen wystartował kołobrzeżanin Piotr Mateusz Ludwiczak. Wywalczył on złoto i tytuł Mistrza Norwegii na dystansie 100m stylem grzbietowym.
Półfinałowy turniej w ramach Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców  odbędzie się 22 marca w Hali Milenium. Wezmą w nim udział reprezentacje chłopców i dziewcząt z Gimnazjum nr 1. Młodzi siatkarze powalczą o finałowe rozgrywki.  

 

×
Reklama