W Berlinie odbyły się Mistrzostwa Europy federacji KWU. W rywalizacji wzięło udział blisko 500 zawodników z 24 krajów europy. Polskę reprezentowało ponad 90 zawodników z różnych organizacji. Wśród nich znalazła się dwójka kołobrzeżan - Julia Iwan oraz Przemysław Adasiak.
Julia Antolak zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek w szachach klasycznych. Wyczyn tej jej się udał podczas Mistrzostw Polski do lat 18 w Ustroniu Jaszowcu (woj.Śląskie). Zawody rozgrywane były od 11 do 19 marca
W znakomitych nastrojach powrócili z Czech podopieczni szkoły Hwa Rang Drzonowo - Marcelina Skwarek i Kazimierz Ciołek. Młodzi sportowcy z Gminy Kołobrzeg na tej prestiżowej imprezie wywalczyli dwa brązowe medale.
W minioną niedzielę w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej został zorganizowany  inauguracyjny turniej w ramach III Ligi Kobiet. W tym sezonie do rozgrywek trzecioligowych w województwie zachodniopomorskim zgłosiły się trzy zespoły: z Gryfic, Szczecina oraz Kołobrzegu.
W Mistrzostwach Norwegii seniorów w AdO Arena Bergen wystartował kołobrzeżanin Piotr Mateusz Ludwiczak. Wywalczył on złoto i tytuł Mistrza Norwegii na dystansie 100m stylem grzbietowym.
Półfinałowy turniej w ramach Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców  odbędzie się 22 marca w Hali Milenium. Wezmą w nim udział reprezentacje chłopców i dziewcząt z Gimnazjum nr 1. Młodzi siatkarze powalczą o finałowe rozgrywki.  
Za nami Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestniczyła w nich Maria Wardak rodowita kołobrzeżanka, uczennica Gimnazjum nr 1. Aktualnie reprezentuje ona klub Znicz Koszalin, jednak na co dzień trenuje w Kołobrzegu pod okiem Łukasza Gąsiora, olimpijczyka z Pekinu oraz multimedalisty Mistrzostw Europy.
Od 3 do 5 marca trwały Mistrzostwa Polski w Pływaniu 14 i 15 latków. Zawody dla młodszych zawodników odbywały się w Lublinie, zaś dla 15- latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. W obu imprezach sportowych brali udział zawodnicy MKP Kołobrzeg. W Lublinie startowała Gabriela Ławrynowicz w Ostrowcu Kacper Kolańczyk
W minionym tygodniu kołobrzescy siatkarze i siatkarki rywalizowali w ramach rozgrywek szkolnych organizowanych przez wojewódzki szkolny związek sportowy. We wtorek młodzież Gimnazjum nr 1 walczyła na etapie turniejów rejonowych w Świnoujściu (chłopcy) oraz w Gryficach (dziewczęta).
Za nami I Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo Kołobrzegu. To pierwsza tak duża impreza w historii tej dyscypliny w naszym mieście. Areną zmagań "pinpongistów" z całego województwa zachodniopomorskiego była kołobrzeska hala Millenium.
To będzie pierwszy tak dużej rangi turniej w tej dyscyplinie sportu. 12 marca kołobrzeska Hala Milenium zostanie opanowana przez pingpongistów z całej Polski. Wszystko za sprawą I Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Kołobrzegu.
Akademia Sportu i Rekreacji Piotr Mikulski zaprasza dzieci wraz z rodzicami na turniej tenisowy z rakietą w ręku „Kinder CUP tenis 2017”. Celem turnieju jest przede wszystkim popularyzacja i edukacja tenisowa wśród dzieci oraz zachęcenie ich do rozpoczęcia systematycznej nauki i przygody tenisowej.
Kołobrzeżanin wywalczył złoty medal podczas prestiżowych zawodów w podpoznańskim Luboniu. To jedne z największych i najlepiej obsadzonych zawodów w Europie. VII edycja mistrzostw przyciągnęła na maty ponad 1200 zawodników zawodników i zawodniczek z całego kraju i zza zagranicy. Reprezentant a zarazem trener Szczerek Fight Team Kołobrzeg wywalczył upragniony krążek masters brązowe pasy w kategorii wagowej - 97,5 kg
Kolejny dobry start na swoim koncie zanotowały juniorki UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Tym razem zawodniczki z Kołobrzegu wzięły udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w miejscowości Lubsko w województwie lubuskim. Prawo gry w tym prestiżowym turnieju dało im zdobycie brązowego medalu w województwie zachodniopomorskim. Dziewczęta udały się tam walczyć o półfinał mistrzostw Polski.
4 marca rozpoczął się cykl turniejów organizowanych w ramach Projektu „Mini ENEA CUP 2017” Kinder + Sport. Pierwszy taki turniej został zorganizowany w Szczecinku dla dziewcząt w kategorii „Czwórki”.
Po raz kolejny swoją klasę i kunszt strzelecki pokazali zawodnicy Mewy. Tym razem kołobrzeska kadra wzięła udział XXXII Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w łucznictwie. Zawody odbyły się w Dobczycach k. Krakowa. Kołobrzeżanie nie zawiedli przywożąc 4-osobowym składem aż dwa medale.
Ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu opłacają się. Dowiedli tego w weekend dwaj kołobrzescy zawodnicy Berseakers Team startujący w VII Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu w Luboniu. To jedna z największych i najbardziej prestiżowych krajowych imprez w tej dyscyplinie sportu. W rywalizacji w formule bez kimon wzięło udział blisko 1200 zawodników z całej Polski. Kołobrzeska kadra na te zawody była dość szeroka. Po ciężkich walkach i wyczerpujących walkach do miasta nad Parsętą kołobrzeżanie przywieźli łącznie 5 medali.
Kolejny udany start w zawodach zanotowali zapaśnicy UKS zapasy Kołobrzeg. Podopieczni trenera Adama Bieńkowskiego oraz trenera Władysława Olejnika walczyli z powodzeniem o medale w Mistrzostwach Województwa Kadetów i Juniorów. Zawody odbyły się w Świdwinie a w rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników z 12 zachodniopomorskich klubów.
Dla tancerzy Klubu Tańca Sportowego AMBER rozpoczął się okres Mistrzostw Polski. Kolejno co dwa tygodnie odbywają się Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Standardowych, w Tańcach Latynoamerykańskich oraz w kombinacji 10 Tańców.
To będzie pierwszy tak dużej rangi turniej w tej dyscyplinie sportu. 12 marca kołobrzeska Hala Milenium zostanie opanowana przez pingpongistów z całej Polski. Wszystko za sprawą I Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Kołobrzegu. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz kołobrzeski Klub Tenisa Stołowego. Zapisy uczestników przewidziano w dniu organizacji turnieju. Szczegóły i dodatkowe informacje pod numerem telefonu 883-903-611.
3 medale wpadły w ręce młodych "wolniaków" Szczerek Fight Team Kołobrzeg podczas Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Karlinie. Kołobrzeski klub reprezentowało 4 zawodników - na podium stawali oni trzykrotnie. Najlepiej ze wszystkich zaprezentował sieę w zawodach Patryk Mirecki. W kategorii 85 kg wywalczył on srebrny medal. Brązowy krążek zdobył również Aleksander Polguj oraz Michał Matluk. Pierwszy z nich startował w kategorii 59 kg, drugi zaś w 66 kg. Poza podium na piątej pozycji w kategorii 33 uplasował się Patryk Wiśniewski
W Koszalinie odbyła się II edycja Zachodniopomorskiej Ligi Miast. Kołobrzeg reprezentowali pływacy z Miejskiego Klubu Pływackiego z roczników 2006- 2009.
W Koszalinie na krytej strzelnicy odbyły się kolejne w tym roku zawody z broni palnej. Udział w nich wzięli kołobrzescy zawodnicy, którzy tradycyjnie nie zawiedli i kilkukrotnie stawali na podium. Najlepiej z nich wypadł Krzysztof Bonczek, który wywalczył odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce w różnych konkurencjach.
Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy dokonał podsumowania całorocznej rywalizacji szkół województwa zachodniopomorskiego w dyscyplinach sportowych objętych regulaminem współzawodnictwa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Uroczyste podsumowanie wyników odbyło się w sali konferencyjnej kołobrzeskiego magistratu. Przewodniczący KSZS - Bartosz Bieńkowski w imieniu organizacji wyróżnił podczas spotkania najlepsze szkoły za osiągnięcia sportowe.
W minionym tygodniu rozegrany został dwumecz pomiędzy Nową Regą Trzebiatów, a Orłem Gryfice. Wtorkowe spotkanie w Trzebiatowie było zaplanowane według terminarza, a drugi mecz pomiędzy zespołami rozegrany został w czwartek.

 

×
Reklama