Już w najbliższą sobotę na Plaży Milenium odbędzie się pierwszy turniej z cyklu kołobrzeskiego Grand Prix w Siatkówce Plażowej 2017. Wszystkich sympatyków siatkówki rozgrywanej na gorącym piasku zapraszamy na plażę o godz. 10:00.
W ostatnią sobotę w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów: Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rosji. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju. W tak prestiżowej imprezie brała udział Julia Iwan, która reprezentowała Kołobrzeg.
Najdłuższy weekend czerwca okazał się bardzo pracowity dla pływaków w całej Polsce, ponieważ w kilku miastach jednocześnie m.in. w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, odbyły się II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13- letnich. Rywalizacje przebiegały na pływalniach 25 metrowych. Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg reprezentowali podopieczni trener Katarzyny Krupiak, którą od pół roku wspiera trener Justyna Muracka. 12- latkowie startowali w Szczecinie, a 13- latkowie w Gorzowie Wielkopolskim.
Nowo utworzona gimnazjalna grupa lekkoatletyczna na swoich zajęciach  gościła dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Przebywający w tym czasie na urlopie wypoczynkowym obecny wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zawitał na zajęcia grupy prowadzonej przez Roberta Szpaka.
Po wieloletniej przerwie wznowiono rozgrywki III Ligi Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Podczas dwóch zjazdach zorganizowanych 20 maja w Koszalinie i 10 czerwca w Choszcznie rozegrano kolejne "mecze" tej ligi.
W ubiegły weekend fascynaci sztuki walki – aikido brali udział w warsztatach treningowych prowadzonych przez mistrza Jacka Wysockiego (8 dan). Impreza zorganizowana była w dwóch miastach: w Kołobrzegu i w Koszalinie, a organizatorem była Pomorska Akademia Aikido i Bartosz Ciechanowicz (4 dan).
W sobotę na torach łuczniczych przy ul. Łopuskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych w łucznictwie. W kategorii Senior, po pojedynkach indywidualnych pierwsze miejsce zajął Sławomir Michalak (ROKiS Radzymin, wychowanek MEWY Kołobrzeg). Drugie miejsce zajął Marcin Miłecki (MKŁ Strzała Warszawa), trzeci był Oskar Strecker (Surma Poznań).
W Szczecinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w pływaniu na szczecińskiej pływalni 50m. W rywalizacji wzięło udział troje pływaków MKP Kołobrzeg. 
Dziesięciu golfistów stanęło do rywalizacji o Puchar Wójta Jerzego Kołakowskiego. Turniej tradycyjnie rozegrano, w gościnnym gospodarstwie ALTE FARM w Rusowie.
Uczniowski Klub Sportowy Zapasy z okazji Dnia Dziecka zorganizował piknik integracyjny dla całych rodzin kołobrzeskich zapaśników. Grillowanie połączone było z atrakcyjna dla młodych sportowców grą w Paintball. Na polu bitwy na przeciw siebie stanęły dwie mieszane grupy rodzice-dzieci. Jak relacjonują organizatorzy mimo zaciętego pojedynku Obyło się bez większych obrażeń, jednak ślad po kulce był powodem do dumy i udokumentowaniem poświęcenia w walce.
Aż 15 podopiecznych Szczerek Fight Team wzięło udział w drugiej edycji Zachodniopomorskiej Ligi Zapaśniczej Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Młodzi wolniacy rywalizowali w Karlinie. Większość z nich zaprezentowała się dobrze w zawodach i dzięki tej postawie kołobrzeski klub plasuje się na 5 pozycji w klasyfikacji generalnej ligi. Gościem specjalnym zawodów była brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro- Monika Michalik .
Ognisko Pracy Pozaszkolnej organizuje kolejny już z rzędu turniej siatkówki plażowej. 20 czerwca od godziny 12.00 na plaży w okolicach Kamiennego Szańca rozpoczną się zawody, które oprócz wartości sportowych mają realizować Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wszystko za sprawą turnieju "Kołobrzeski Szlem", który w dniach 15-18 czerwca zostanie rozegrany na kortach tenisowych przy ul. Sikorskiego 1. Będzie to drugi z cyklu 4 turniejów rozgrywanych na otwartych kortach Tenis Parku.
W Gorzowie Wielkopolskim odbyła się finałowa edycja Grand Prix Województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego w Pływaniu Szkół Podstawowych. W zawodach brali udział zawodnicy MKP Kołobrzeg: Weronika Mrożek, Gabriela Bednarska, Antoni Żurowicz oraz Bartłomiej Chmara.
Sporym sukcesem kołobrzeskiej łuczniczki zakończył się XII Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego rozgrywany w Warszawie. Młoda Łuczniczka Mewy Kołobrzeg w wywalczyła w kategorii juniorek strzelając 4 x 70 m bardzo dobrą II pozycję.
Zapraszamy do aktywnego spędzenia wakacji przez Państwa dzieci na półkoloniach w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu!
3 czerwca w Kołobrzegu odbył się Finał Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej dla roczników 2006 i 2007, który był podsumowaniem czterech edycji imprezy. Organizatorem był Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg.
Pięć kilometrów do przebiegnięcia będą mieli biegacze pierwszej edycji Ekobiegu, który już 7 czerwca zaplanowano w Kołobrzegu. Wydarzenie jest jedną z imprez towarzyszących odbywającego się w tym czasie Forum Ekologicznego. W ten sposób organizatorzy chcą zwrócić uwagę na właściwe zachowania proekologiczne. Jak czytamy w komunikacie udział w wydarzeniu jest bezpłatny a dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali pamiątkowy eko pakiet składający się
z Bidonu na wodę oraz ekologicznego upominku.
2,3 i 4 czerwca na kołobrzeskich kortach tenisowych odbędzie się Charytatywny Turniej Tenisa Ziemnego Par Deblowych. To będzie X edycja tej imprezy, która na stałe wpisała się w letni kalendarz kołobrzeskich wydarzeń.
Rusza siatkarski sezon rozgrywek na kołobrzeskiej plaży. Jedną z pierwszych imprez jaka zostanie rozegrana na boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nieopodal Hotelu Provita będą Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej. Najlepsze młodzieżowe pary siatkarek i siatkarzy plażowych pojawia się w Kołobrzegu w najbliższy weekend. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach: młodziczki i młodzicy, kadetki i kadeci oraz juniorki i juniorzy.
18 osobowa reprezentacja klubu Kyokushin Karate Kołobrzeg Buntai wzięła udział w międzynarodowych mistrzostwach Pomorza Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w niedalekim Resku.
Kołobrzescy strzelcy nie tylko wyjeżdżają na zawody ale również sami je organizują. Jedna z takich imprez odbyła się na strzelnicy myśliwskiej pod Trzebiatowem. Zostały rozegrane tam Mistrzostwa Pomorza Zachodniego.
Za nami Finał Wojewódzki Enea Mini Volley Cup 2017 w ramach ogólnopolskiego projektu Kinder+ Sport. Zmagania młodych siatkarek w formule "Dwójek" odbyły się w Policach. Podopieczne trenera Piotra Bogdanowicza w składzie Greczyńska Wiktoria Andrysiak Kornelia i Dzwolak Ewa po bardzo dobrych pojedynkach zdobyły złoty medal. Tym samym młode kołobrzeżanki awansowały do Finału Centralnego o Puchar Kinder+ Sport 2017, który odbędzie się w Zabrzu 26-29 czerwca.
Grzybowo było miejscem drugiego zjazdu zachodniopomorskiej drużynowej ligi juniorów w szachach jaki odbył się 13 maja w świetlicy. Do nadmorskiej miejscowości zjechały drużyny ze Szczecina, Koszalina, Gryfic oraz Choszczna. Drużyna gospodarzy Solnego Grzybowo tym razem nie okazała się gościnna, wygrywając tegoroczną ligę juniorów po bardzo emocjonującym meczu finałowym z Hetmanem Politechniką Koszalińską.
W Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Młodzików i Młodziczek o Puchar Burmistrza.

 

×
Reklama