W minionym tygodniu kołobrzescy siatkarze i siatkarki rywalizowali w ramach rozgrywek szkolnych organizowanych przez wojewódzki szkolny związek sportowy. We wtorek młodzież Gimnazjum nr 1 walczyła na etapie turniejów rejonowych w Świnoujściu (chłopcy) oraz w Gryficach (dziewczęta).
Uczniowie i uczennice klas siatkarskiego ośrodka szkolnego czyli popularnej jedynki zaprezentowali się z bardzo dobrej strony awansując do półfinałów wojewódzkiej Gimnazjady. Kołobrzescy siatkarze wygrali dwa spotkania w fazie grupowej ze Szczecinem (2:1) oraz Nowogardem (2:0) zapewniając sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Mecz finałowy z gospodarzami decydował o rozstawieniu na kolejny etap Gimnazjady. Niestety pomimo bardzo dobrej postawy w pierwszym secie kołobrzeski zespół nie był w stanie zwyciężyć ze zdecydowanym faworytem rozgrywek.

Z kolei w Gryficach ich szkolne koleżanki rywalizowały z zespołami z: Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Szczecina oraz gospodyń. Siatkarki klas sportowych Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu spisały się znakomicie wygrywając turniej i awansując do dalszego etapu Gimnazjady. W spotkaniach grupowych zwyciężyły z zespołami z Świnoujścia i Gryfic. Następnie w półfinale zdecydowanie wygrały z Gimnazjum z Kamienia Pomorskiego. Finał okazał się być powtórką z fazy grupowej gdyż kołobrzeżanki po raz kolejny podejmowały zespół gospodyń. Nasze siatkarki drugi raz zwyciężyły i zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do dalszego etapu rozgrywek.

W środę oraz czwartek rozgrywane były również finałowe turnieje powiatowe piłki siatkowej wśród szkół ponadgimnazjalnych. Podwójne zwycięstwo w tych zawodach odniósł Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Chłopcy jako pierwsi rywalizowali o prym w powiecie na hali sportowej przy ulicy wąskiej. Uczniowie ,,Sienkiewicza" byli faworytem rozgrywek jednak mieli bardzo trudne zadanie gdyż siatkarze miejscowego klubu UKS OPP są porozbijani po wszystkich kołobrzeskich szkołach przez co turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Siatkarze ZS nr 1 w grupie zwyciężyli z Zespołem Szkół Morskich oraz ubiegłorocznym mistrzem powiatu ILO im. Mikołaja Kopernika. W finale spotkali się z organizatorem zawodów Zespołem Szkół Ekonomiczno Hotelarskich. Uczniowie Sienkiewicza stanęli na wysokości zadania i po wyrównanym meczu zwyciężyli 2:0. Tym samym wywalczyli awans do turnieju półfinałowego, który odbędzie się 23 marca w Świnoujściu.

W ostatni czwartek do rywalizacji przystąpiły dziewczęta uczęszczające do kołobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza bardzo pewnie zwyciężyły we wszystkich spotkaniach również zapewniając sobie awans do dalszego etapu rozgrywek. Uczennice ZS nr 1 zwyciężyły w spotkaniach grupowych stosunkiem 2:0 z ZS Gościno oraz ZS nr 2 w Kołobrzegu. W finale siatkarki podejmowały zespół I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Uczennice Sienkiewicza zdecydowanie zwyciężyły stosunkiem 2:0 zapewniając sobie tytuł mistrzyń powiatu kołobrzeskiego.Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama