Za nami Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestniczyła w nich Maria Wardak rodowita kołobrzeżanka, uczennica Gimnazjum nr 1. Aktualnie reprezentuje ona klub Znicz Koszalin, jednak na co dzień trenuje w Kołobrzegu pod okiem Łukasza Gąsiora, olimpijczyka z Pekinu oraz multimedalisty Mistrzostw Europy.

Zawodniczka zaprezentowała się bardzo dobrze poprawiając swoje rekordy życiowe na 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów stylem klasycznym. Na każdym z tych dystansów awansowała do finałów, w których ostatecznie zajęłą wysokie 13 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym oraz 13 miejsce na 50 klasycznym. Uplasowała się także na 19 miejscu na dystansie 100 metrów dowolnym oraz 20 miejscu na 100 metrów stylem klasycznym.

Starty Marysi podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat można zatem zaliczyć do bardzo udanych zwłaszcza, że zawodniczka awansowała w rankingu krajowym na 50 metrów stylem dowolnym z 48 miejsca na 13 miejsce. Tak więc poprawa wyników jest zdecydowana i bardzo dobrze rokująca przed najważniejszymi startami w sezonie letnim na basenie olimpijskim.

Druga podopieczna trenera Łukasza Gąsiora Wiktoria Tłoczek (12 lat), także kołobrzeżanka i reprezentantka Znicza Koszalin, uczennica kołobrzeskiej „podstawówki” nr 6, jest w trakcie intensywnych przygotowań do serii startów. W najbliższym czasie będzie miała swój sprawdzian w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Szczecinie. Łukasz Gąsior liczy na wysokie lokaty swych podopiecznych.

 

×
Reklama