Grzybowo było miejscem drugiego zjazdu zachodniopomorskiej drużynowej ligi juniorów w szachach jaki odbył się 13 maja w świetlicy. Do nadmorskiej miejscowości zjechały drużyny ze Szczecina, Koszalina, Gryfic oraz Choszczna. Drużyna gospodarzy Solnego Grzybowo tym razem nie okazała się gościnna, wygrywając tegoroczną ligę juniorów po bardzo emocjonującym meczu finałowym z Hetmanem Politechniką Koszalińską.

Formuła tegorocznej ligi była rozgrywana według nowego regulaminu, gdzie po rozegranych meczach „każdy z każdym” pomiędzy drużynami z miejsc pierwszego i drugiego rozgrywany był finałowy pojedynek. Podobnie było z walką o miejsce trzecie w turnieju.

Finałowy pojedynek miał bardzo ciekawy i emocjonujący przebieg, gdyż po wygranej Julii Antolak z Wojciechem Januszkiewiczem, remisie Krzysztofa Kabacińskiego z Patrykiem Wolanieckim i przegranej Michała Kuczyńskiego z Gracjanem Grzesikiem wynik meczu był remisowy. O końcowym sukcesie naszej drużyny zadecydował mecz Miłosza Rogali z Olą Trembowiecką-Wysotą. W początkowej fazie partii Miłosz pomylił się i stracił figurę i kiedy wydawało się że pierwsze miejsce w turnieju przypadnie drużynie z Koszalin młody szachista walcząc bardzo ambitnie wyrównał straty, po czym wywalczył przewagę piona i w końcówce pokonał koleżankę z Hetman. Należą mu się za to bardzo duże brawa, bo swoją postawą pokazał, że w sporcie walcząc do końca można zdobyć najwyższe laury.
Wszystkie drużyny na zakończenie turnieju odebrały puchary i medale z rąk zastępcy Wójta Gminy Kołobrzeg Macieja Bejnarowicza oraz wiceprezesa Zachodniopomorskiego Związku Szachowego Kazimierza Łaszewskiego. Sędzią głównym zawodów był pan Arkadiusz Korbal ze Szczecina.


Wyniki rundy finałowej:
Mecz o I miejsce
AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 1,5 : 2,5 GKSz Solny Grzybowo
1. Januszkiewicz Wojciech 0 : 1 Antolak Julia
2. Trembowiecka-Wysota, Aleksandra 0 : 1 Rogala Miłosz
3. Wolaniecki Patryk 0,5 : 0,5 Kabaciński Krzysztof
4. Grzesik Gracjan 1 : 0 Kuczyński, Michał

Mecz o III miejsce
KSz Gryf Szczecin 3 : 1 UKS Szach Gryfice
1. Krzywnicka Maria 0 : 1 Kubiak Jakub
2. Popadowski Wojciech 1 : 0 Roczyński Oskar
3. Łokaj, Bartłomiej 1 : 0 Hryniewski, Bartłomiej
4. Kossowski Paweł + : - Łabędzki Kamil

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama