Nowo utworzona gimnazjalna grupa lekkoatletyczna na swoich zajęciach  gościła dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Przebywający w tym czasie na urlopie wypoczynkowym obecny wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zawitał na zajęcia grupy prowadzonej przez Roberta Szpaka.
Młodzi adepci lekkiej atletyki zostali mile zaskoczeni wizytą tak znakomitego sportowca. Rozmowa  z młodzieżą dotyczyła głównie kariery  sportowe olimpijczyka j i też tego co obecnie robi jako już emerytowany sportowiec. Zawodnicy mieli możliwość zadawania pytań i uzyskali niezwykle treściwe odpowiedzi.  Było to wspaniałe przeżycie dla młodych adeptów lekkiej atletyki, którzy już na początku swojej przygody sportowej mieli możliwość spotkania z tak znakomitym sportowcem. Grupa utworzona w ramach ogólnopolskiego projektu ,,lekkoatletyka dla każdego" w porozumieniu z miejscowym klubem KMKL SZTORM KOŁOBRZEG funkcjonuje od marca. Młodzież uczy się podstaw wszystkich konkurencji królowej sportu i miała już swój debiut podczas zawodów w Policach. Rywalizacja odbywała się w wielobojach: skocznościowym, sprinterskim, rzutowym, płotkarskim oraz wytrzymałościowym. Każdy zawodnik musiał zaliczyć 4 ciężkie konkurencje i wynikiem ostatecznym była suma punktów według tabeli wielobojowej. Podopieczni Roberta Szpaka wypadli w nich bardzo dobrze i pomimo krótkiego stażu treningowego rywalizowali jak równy z równym z bardziej doświadczonymi kolegami. Na 8 ekip startujących w zawodach ( m.in. Szczecin, Police, Goleniów ) drużynowo zajęli 5 miejsce.
Dodaj komentarz
Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

 

×
Reklama