Tradycyjnie już pierwszego dnia wakacji w Łazach koło Koszalina rozegrana została Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Szachach. W trzech grupach wiekowych i sześciu turniejach rywalizowało łącznie 89 osób reprezentujących kluby szachowe województwa zachodniopomorskiego w wieku do lat 14. Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo w tych zawodach reprezentowali: Hanna Arabas, Jakub Chudyk, Mikołaj Szydłowski, Michał Kuczyński, Krzysztof Kabaciński i Julia Nowicka, z których aż pięciu zdobyło medale.

Dorobek zawodników solnego to złote medale Mikołaja Szydłowskiego (grupa chłopców do lat 10) oraz Krzysztofa Kabacińskiego (chłopcy do lat 14). Srebrne medale zdobyły dziewczęta: Julia Nowicka do lat 14 oraz Hania Arabas do lat 10, która również zajęła pierwsze miejsce w dodatkowej klasyfikacji do lat 8. Brązowym medalem do lat 8 może również pochwalić się Kuba Chudyk, który w klasyfikacji chłopców do lat 10 był na wysokim 12 miejscu. Również 12 miejsce w grupie chłopców do lat 12 zajął Michał Kuczyński.