Dziesiąty, jubileuszowy Wielki Finał – Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport 2017 dobiegł końca. Turniej ten jest ogólnopolskim system rywalizacji klubowej dla najmłodszych adeptów siatkówki. Został on rozegrany na jednej z największych, licząc powierzchnię boiska hal w Polsce – MOSiR Zabrze.
Rywalizowano łącznie na 24 boiskach , w kategoriach dwójek, trójek i czwórek dziewcząt oraz chłopców. Do Zabrza przyjechały po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii – reprezentujące 16 województw. W rywalizacji finałowej wzięły udział 192 drużyny, we wszystkich kategoriach na turnieju rozegrano łącznie 1052 mecze. W całych rozgrywkach Kinder +Sport /eliminacje w województwach i finały/uczestniczyło ponad 42 tysiące młodych siatkarek i siatkarzy.
Kołobrzeg reprezentował zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski, który wystąpił w kat. dwójek dziewcząt. W ciągu trzech dni młode siatkarki rozegrały łącznie 11 spotkań.

W etapie 1 eliminacyjnym zawodniczki z 3 rozegranych spotkań wygrały dwukrotnie: pierwszy mecz z DMKS Plas Kielce kołobrzeżanki wygrały w tie-breaku 2-1 (12:15, 15:8, 11:3), drugie spotkanie niestety siatkarki OPP musiały uznac wyższość rywala i przegrały z Energą Gedanią Gdańsk 0-2 (6: 15, 5: 15). Trzeci decydujący o wejściu do finału mecz kołobrzeżanki wygrały 2-0 (16:14, 15:10) .

W drugim etapie UKS OPP Powiat Kołobrzeski przegrał 0:2 (3:15, 6: 15j )jak się okazało z tegorocznym zwycięzcą Kinder+ Sport 2017 - MKS Dwójka Zawiercie I. Kolejne spotkanie z z inną reprezentacją tej drużyny MKS Dwójka Zawiercie II siatkarki zaczęły bardzo dobrze wygrywając pierwszego seta 15:11. W drugim secie przeciwniczki podniosły się i łatwo ygrały z kołobrzezanki 5-15. O wejściu do 8 najlepszych drużyn w Polsce decydował tie-break, w którym zawodniczki z Zawiercia okazały się skuteczniejsze. Niestety krótki set, strata kilku punktów na początku spotkania, nie pozwolił siatkarkom OPP wyjść na prowadzenie otstaecznie przegrały go po wyrównanej walce 9:11. W ostatnim meczu w tej rundzie rywalkami OPP były zawodniczki z regionu – siatkarki GTS Plas Gryfice. Kołobrzeżanki bez problemu pokonały rywaki wygrywając 2:0. . Zwycięstwo pozwoliło drużynie z Kołobrzegu wystartować w walce o miejsca 9-16.
W drugim dniu rywalem OPP była Rekorda Zambrów. Po zaciętym meczu kołobrzeskie siatkarki musiały uznać wyższośc rywalek przegrywając ostatecznie 2:1. Drugie ze spotkan okazało się również pechowe . Po dobrej walce wygrała je 2;0 drużyna MUKS JOKER ŚWIECIE . w tym meczu kontuzji doznała kontuzji jedna z czołowych postaci w drużynie - Wiktoria Greczyńska . Spotkanie z ECO AZS UNI I Opole przesądziło o spadku kołobrzeskiego zespołu w walce o dalsze miejsca.
W trzecim dniu turnieju, osłabione kołobrzeżanki wałczyły o miejsce 13 ze Szkołą Podstawową Nr 15 w Poznaniu. Niestety kołobrzeżanki, Nie oddając łatwo spotkania ostatecznie przegrały w tie-breaku 1-2 (10:15, 23:21, 5:11). Ostatni mecz o miejsce XV ze znanym już przeciwnikiem z turnieju – GTS Plas Gryfice zakończył się porażką w tiebreaku 1-2 (15:12, 7:15, 9:11).

Ostatecznie UKS OPP Powiat Kołobrzeski uplasował się na dobrym XVI miejscu.

Skład zespołu: Wiktoria Greczyńska, Kornelia Andrysiak, Dzwolak Ewa. Trenerem zespołu jest Piotr Bogdanowicz
Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu oraz Zarzadowi Polo Market za ufundowanie kompletów strojów sportowych.

Klasyfikacja końcowa kategoria – dwójki dziewcząt:
• MKS Dwójka Zawiercie I
• Stowarzyszenie MKS MOS Wieliczka
• UKS Jasieniak Gdańsk
….
16. UKS OPP Powiat Kołobrzeski

Komentarze  

0 #1 Jaxon X 2017-07-08 14:06
Brawo dla dziewczyn!!! Zabrakło kontuzjowanej zawodniczki i lipa.Teraz widać kto jest motorem napędowym drużyny.Pozdrawiam AMPS I OPP.
:lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama