Pływacki sezon zakończony. Ostania imprezą centralną, w której reprezentantem był kołobrzeżanin, były Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, które odbyły się w dniach 14-16 lipca . w Lublinie.
Kacper Kolańczyk zawodnik MKP Kołobrzeg, bo o nim mowa, spisał się bardzo dobrze. Uzyskał bardzo dobre wyniki, które przybliżają go do walki o najwyższe krajowe trofea. Po każdym ze swoich startów eliminacyjnych na 50 motylem, 100 motylem, 50 dowolnym, 100 dowolnym dostawał się do biegów finałowych: trzy razy do finału B i raz do finału A. Start na 100 m stylem motylkowym okazał się najbardziej emocjonujący. Kacper miejsce w finale A musiał sobie wywalczyć przez repasaż, ponieważ jego dziesiąty czas był identyczny jak zawodnika z Salmo Żory. Kacper repasaż wygrał co dało mu już niezaprzeczalne miejsce w finałowej dziesiątce na 100m stylem motylkowym. Po finale 10. miejsce Mistrzostw Polski zostało utrzymane. Finały B w wydaniu Kacpra były także interesujące. Kołobrzeski pływak pokazał wolę walki wygrywając dwa finały B na 50 i 100 m stylem dowolnym. Mimo, że czasy, z którymi wszedł do finałów początkowo na to nie wskazywały, poprawione po raz kolejny życiówki dały zwycięstwo w finałach B. Trenerka Matylda Rogińska jest bardzo zadowolona ze swojego zawodnika. Widzi w Kacprze duży potencjał i już zapowiada walkę o medale w przyszłych Mistrzostwach Polski.