Srebrny medal Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych do lat 18 przywiozła z Wrocławia juniorka Solnego Grzybowo – Julia Antolak. Równie dobry występ zanotowała Hanna Arabas, która zajęła 9 miejsce w grupie do lat 8 oraz Maciej Wącior, który w grupie chłopców do lat 18 wywalczył 10 pozycję w kraju.

Zawody odbyły się w w dalekim Wrocławiu. Przez cztery dni od 6 do 9 sierpnia rywalizował tam ponad tysiąc juniorów w grupach od 8 do 18 lat. Wśród tej ogromnej ilości młodych szachistów była również 9 osobowa grupa zawodników Solnego Grzybowo: Hanna Arabas, Julia Nowicka, Julia Antolak, Jakub Chudyk, Mikołaj Szydłowski, Michał Kuczyński, Krzysztof Kabaciński, Miłosz Rogala i Maciej Wącior. Przez pierwsze dwa dni rozgrywane były zawody w szachach szybkich, w których najwyższe miejsca zajęli: Julia Antolak – piąte miejsce, Maciej Wącior miejsce 10 oraz Hania Arabas miejsce 17.

Przez kolejne dwa dni rozgrywane były mistrzostwa w szachach błyskawicznych, w których jak już wspominaliśmy srebrny medal zdobyła nasza reprezentantka do lat 18 – Julia Antolak. Młoda szachistka zdobyła 16 punktów, tyle samo co Alicja Śliwicka z OPP Toruń. O kolorach medali zadecydowała punktacja pomocnicza, którą lepszą miała reprezentantka Torunia i ona została zwyciężczynią zawodów.

Bardzo dobrze zagrała w grupie do lat 8 -Hania Arabas, która z 7 punktami z 11 partii uplasowała się na 9 pozycji w kraju. Na słowa pochwały zasługuje także postawa Maciej Wąciora dla którego były to niestety ostanie zawody rangi mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Maciej w bardzo silnej grupie chłopców do lat 18 z dorobkiem 13,5 punktu uplasował się na 10 pozycji wśród 74 startujących zawodników. Pozostali zawodnicy Solnego Grzybowo grali ze zmiennym szczęściem i ostatecznie uplasowali się w połowie stawki w swoich grupach wiekowych. Podczas mistrzostw tradycyjnie zostały wręczone puchary dla klubów szachowych za wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok ubiegły. Wśród ponad 147 sklasyfikowanych klubów szachowych w Polsce Gminny Klub Szachowy Solny z dorobkiem 50 punktów uplasował się na 8 miejscu w kraju, będąc jednocześnie najlepszym klubem w naszym województwie, za co został nagrodzony pamiątkowym pucharem.