Pierwsza edycja turnieju tenisa w Dźwirzynie odbyła się mimo ciężkich warunków pogodowych. Na kortach Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji rywalizowało 16 zawodników. Kiedy gra nabrała wyrazistości, ciemne chmury i intensywny deszcz przerwały zawody. Po krótkiej naradzie organizatorów mecze zostały przerwane i przeniesione na niedzielę 13 sierpnia.

W najważniejszych pojedynkach kończących rywalizacje o miejsce trzecie i czwarte sukces odniósł Robert Makiewicz, który pokonał Apolonie Walenczak. Walka o pierwsze i drugie miejsce była pokazem finezji i perfekcji gry na najwyższym poziomie. Zdecydowane zwycięstwo odniósł w finale Emeric Guyon z Francji, który spędzał wakacje w Dźwirzynie i wziął udział w gminnych zawodach. Pokonał on Tomasza Morowca z Wodzisławia Śląskiego, który zasłużenie stanął na drugim miejscu podium.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu e-KG.pl są własnością ich twórców. Kołobrzeski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie.
Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za obraźliwy lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: redakcja@e-kg.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

 

×
Reklama